Zpět na » Serie A » Sieně chybí střelec

Serie A - Sieně chybí střelec

0

Líbilo se

11.03. - Siena neprožívá příliš zdařilou sezónu. Od sestupových příček jí dělí pouze pět bodů. Černobílým se nedaří na domácí půdě, kde zvítězili pouze dvakrát. Před dnešním soubojem na stadiónu Artemia Franchiho s Ascoli má nejlepší střelec Sieny na kontě pouhých šest branek. A bez kanonýra lze na úspěchy těžko pomýšlet.

Po dobrém úvodu sezóny Sieně došel dech a vypadá to, že toskánský klub letos čeká boj o záchranu. Tým kouče Maria Beretty má tedy stejné starosti jako vloni. Tehdy Siena skončila v tabulce před udělením trestů za korupční aféru sedmnáctá, tedy těsně nad sestupovou propastí. Po penalizaci Juventusu a Lazia zakončila ročník 2005/2006 na patnácté pozici.

Siena před dnešním utkáním s posledním Ascoli čeká na ukončení šesti zápasové série bez výhry. Hlavní slabinou týmu je absence kanonýra. Na soupisce Sieny můžeme objevit několik kvalitních ofensivně laděných fotbalistů, kteří v letošní sezóně prožívají špatné časy.

Lichtenštejnský útočník Frick měl po osmi ligových kolech na kontě pět branek. Ke dnešnímu dni však tuto bilanci vylepšil o jedinou trefu. Se šesti góly je Frick nejlepším střelcem týmu. V žádném mužstvu Serie A nenalezneme méně produktivního hlavního střelce. Pouze Turín s Rosinou a Chievo s Pellissierem jsou na tom stejně "špatně".

Další útočník Sieny, Daniele Corvia, odchovanec římského AS, se v Sieně zatím neprosadil a dal pouze jediný gól. Enrico Chiesa skóroval letos taktéž pouze jednou. S přibývajícím věkem jej stále více trápí zdravotní problémy. Chiesa v Serii A nastřílel již 138 gólů, z aktivních hráčů je lepší pouze Francesco Totti.

V zimním přestupním termínu do Sieny přišel Massimo Maccarone z Middlesbrough. Právě Maccarone má nejlepší předpoklady k tomu, aby se ujal role střeleckého tahouna bianconeri. V pěti utkáních již zaznamenal dva góly.

Střelecké konto Sieny pomáhají navýšit i středopolaři. Cozza se trefil třikrát a Rumun Codrea s Antonim dvakrát. Bianconeri nastříleli celkem 24 branek. Horší je jen Ascoli, Turín, Cagliari a Parma.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články