Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Serie A » Barcelona neměla s Las Palmas problém a stáhla ztrátu na Real

Barcelona neměla s Las Palmas problém a stáhla ztrátu na Real

Barcelona neměla s Las Palmas problém a stáhla ztrátu na Real © as.com - Barcelona si proti Las Palmas zastřílela

2

Líbilo se

14.01. - REVIEW Barcelona si hladce poradila v odpoledním utkání 18. kola s Las Palmas. po celý zápas byla jednoznačně lepší a její dominance se odrazila i na konečném skóre. Pod výhru 5:0 se dvěma góly podepsal Luis Suárez, jednou skórovali Messi, Vidal a Arda Turan

FC Barcelona 5:0 UD Las Palmas

Góly: 14. L. Suárez (A. Gomes), 52. Messi (Rafinha), 57. L. Suárez (Rafinha), 59. Arda Turan, 80. Aleix Vidal

FC Barcelona: ter Stegen - Aleix Vidal, Umtiti, Mascherano, Alba - Rafinha, Busquets (73. Mathieu), A. Gomes (62. Rakitić) - Messi, L. Suárez (68. Alcácer), Arda Turan.

UD Las Palmas:
Varas - Michel, Lemos, David García (34. Aythami), H. Lopes - Viera - Mesa, V. Gómez, El Zhar (74. Livaja), K-P. Boateng - Tana

Skvělé představení předvedla Barcelona v utkání proti Las Palmas. Soupeři takříkajíc nedala ani čuchnout a vytvářela si jednu příležitost ke skórování za druhou. Pouze s jejími proměňováními byla v prvním poločase na štíru.

Prosadila se hned z první vážnější akce ve 14. minutě, kdy Aleix Vidal, jenž výjimečně dostal od trenéra Enriqueho možnost si zahrát, vyslal vpřed Gomese, který dal pod sebe a Luis Suárez trefil přesně k tyčce - 1:0.

Hned vzápětí se mohl uruguayský kanonýr prosadit podruhé, Rafinha pronikl do vápna, přihrál, ale autor prvního gólu neměl nevystřelil úplně ideálně. Ve 21. minutě se ke střele dostal naopak Rafinha, jehož uvolnil ve vápně Messi, ale svůj pokus příliš zakřižoval na vzdálenější tyč.

Netrvalo dlouho a Barcelona spálila další tutovku. Arda založil útok, přihrál Suárezovi, jehož pas na zadní tyči střílel Gomes jen do Varase. Portugalský záložník měl další příležitost skórovat ve 32. minutě, kdy si dobře naběhl na kolmici od Busquetse, přehodil si míč z nohy na nohu, ale střelu poslal vysoko nad.

O minutu později Varas neudržel střelu Ardy, míč se dostal k Messimu, ale na jeho přihrávku těsně nedosáhl Suárez. Před koncem poločasu pak argentinský fotbalista zahrozil nejprve z přímého kopu a pak poté, co obral o míč chybujícího Aythamiho, ale sám tváří v tvář proti Varasovi neuspěl.

Problém s koncovkou ale azulgranas rychle vyřešili po nástupu do poločasu druhého. V 52. minutě Arda rozeběhl ofenzívu, předal na Rafinhu, jeho centr Varas vyrazil, ale jen do míst, kde dobíhal Messi, který zvýšil na 2:0.

Uběhlo pouhých pět minut a Barcelona se radovala potřetí. Autoři gólových asistencí byli opět stejní. Arda přihrál na Rafinhu, který okamžitě předal Suárezovi a ten střelou k tyči dal na 3:0. Ještě kratší čas utekl od čtvrté branky, kterou vsítil Arda Turan. Na počátku akce byl ale Suárez, který mohl dát hattrick, nicméně Varas mu pokus lapil, míč se přesto dostal k Ardovi, který uklidil balón do prázdné branky. Pak ještě Messi ohrozil Varase přímo z rohového kopu

Po exhibičním tempu se hra trochu uklidnila, nicméně deset minut před koncem ukázal trenérovi svoje umění i Aleix Vidal. Vydal se vpřed, vyměnil si míč s Alcácerem a pokořil přesnou ranou gólmana hostí - 5:0.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články