Zpět na » Serie A » Empoli kráčí za historickým úspěchem

Serie A - Empoli kráčí za historickým úspěchem

0

Líbilo se

08.03. - S přibývajícími odehranými zápasy italskou Serii A překvapuje Empoli. Klub z malého města s méně než padesáti tisíci obyvateli letos bojuje o nejvyšší příčky. Výběr kouče Cagniho nepředvádí na hřišti zrovna pastvu pro oči fotbalového labužníka. Co se však týče výsledků, beton v podání Toskánců zatím plní svůj účel.

Klub z Empoli byl založen v roce 1920 skupinou studentů. Jeho cesta do elitní Serie A byla velmi dlouhá. V nejvyšší italské soutěži si Empoli zahrálo až v sezóně 1986/87. V Serii A se nikdy Toskáncům nepodařilo usadit dlouhodobě. Letos hrají elitní soutěž například teprve druhým rokem v řadě. V loňské sezóně měli na dosah historický úspěch. Při potrestání viníků korupční aféry mělo Empoli naději, že si zahraje Pohár UEFA. Nakonec však milánské AC bylo potrestáno mírněji, než se čekalo, a na modrobílé nezbylo v pohárové Evropě místo.

v minulosti za Empoli hráli fotbalisté, jejichž jména budí respekt. Modrobílý dres oblékal například Di Natale, Tavano, Marchionni nebo Maccarone. Epizodní roli v Empoli sehrál Toni, Montella nebo Zalayeta. Toskánci dali na italské scéně příležitost australským hráčům, kteří byli na Apeninském poloostrově spíše raritou. V Serii A se s přičiněním Empoli prosadil Grella a Bresciano.

Kromě letošního vysokého postavení v Serii A se Empoli probojovalo v Italském poháru do čtvrtfinále, což se u provinčního klubu rovná historickému úspěchu. Trenér Lugi Cagni si v Empoli získal patřičný respekt. Na lavičce je od sezóny 2005/2006, v jejímž průběhu nahradil Maria Sommu.

Oporou týmu je téměř čtyřicetiletý gólman Daniele Balli. Tento muž odehrál převážnou část své kariéry za Empoli, ale premiéru v Serii A odchytal za Salernitanu v sezóně 1998-99. Letos za svá záda propustil pouze dvaadvacet branek. Na této úctyhodné statistice mají podíl i obránci. Dvacátník Lino Marzoratti se vzhledem ke svému věku v Toskánsku již příliš dlouho neohřeje. Vlastnická práva na tohoto italského reprezentanta patří milánskému AC, což Marzorattimu zaručuje solidní budoucnost. Defensiva Empoli je dále postavena na Andreovi Raggim a Stefanovi Lucchinim. Ve středu pole letos září dvojice Vannucchi a Argentinec Almiron. Výkony záložníka Antonia Buscé sice letos zaostávají za těmi loňskými, i tak ovšem může řada klubů tohoto hráče Empoli závidět. Ze středopolařů Cagni vsází i na Francesca Marianiniho, na posilu z Lecce. Francesco Pratali nastupuje v obraně i v záloze. Nejlepším kanonýrem týmu je Luca Saudati, jenž se trefil sedmkrát. Důležité góly má na svědomí i čtyřiadvacetiletý Davide Matteini. Očekávání zatím naopak nenaplnil Nicola Pozzi. Dvacetiletý kmenový hráč milánského AC se trefil pouze dvakrát.

Poslední sezóny Empoli:
2001/02: 4. v Serii B
2002/03: 12. v Serii A
2003/04: 16. v Serii A
2004/05: 1. v Serii B
2005/06: 7. v Serii A

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články