Zpět na » Serie A » Camoranesi a Juve - nejasná budoucnost

Serie A - Camoranesi a Juve - nejasná budoucnost

0

Líbilo se

07.03. - Záložník Camoranesi patří k fotbalistům, kteří se obtížně vyrovnali s dopadem korupční aféry a se sestupem Juventusu do druhé ligy. Světový šampión z Německa se v průběhu této sezóny dostal do několika sporů s lidmi kolem italského fotbalu. Nad jeho budoucností v Juventusu tak visí otazník.

Camoranesi v rozhovoru pro argentinská média kritizoval Juventus za to, že jej odmítl uvolnit na začátku sezóny do Lyonu. V klubu si dělá nepřátele kvůli své tvrdohlavosti a prostořekosti. Odmítl například prodloužení smlouvy s platností do konce roku 2010 a s roční mzdou 2,5 miliónů eur. V jiné souvislosti mu někteří Italové vyčítají, že při zápasech italské reprezentace nezpívá hymnu. Argentinec s italským pasem vidí na Apeninském poloostrově řadu nepřátel mezi novináři. Právě z těchto důvodů by se Camoranesi mohl po sezóně rozhodnout odejít.

Koncem února deník La Stampa zveřejnil informaci o možné výměně mezi Bayernem a Juventusem. V případě, že by k obchodu došlo, zamířil by do Turína brazilský bek Lucio a Camoranesi by se stěhoval do Mnichova. Vyloučit nelze ani to, že po záložníkovi Juventusu opět zatouží Lyon. Mezi zájemci se mohou v přestupním termínu objevit i jména nových klubů.

Camoranesi v létě sledoval, jak jeho spoluhráči Zambrotta, Thuram, Emerson nebo Cannavarovo odcházejí do španělských velkoklubů. Sám přitom setrval ve druhé lize, v klubu s nejasnou budoucností. Prohlásil například:
"Je mi třicet let a hraji Serii B, to není právě to, co bych si představoval." Dnes je situace o poznání lepší. Bianconeri mají vykročeno za postupem a kouč Deschamps dokázal poskládat dohromady konkurenceschopný tým. Řada fotbalistů bianconeri, kromě Camoranesiho například Buffon, si klade pro setrvání v klubu podmínku, že vedení v létě přivede do Turína další kvalitní hráče. Camoranesi a spol. požadují, aby Juventus hrál o nejvyšší příčky. Za jiných okolností odejdou.

Konkurentem Camoranesiho je Marchionni, který přišel z Parmy. Deschamps zatím důvěřuje více Camoranesimu. Argentinský rodák má v Juventusu smlouvu do konce roku 2009. Camoranesi je fotbalovým světoběžníkem. Během své kariéry odehrál ligové soutěže kromě Itálie i v Argentině, Mexiku a Uruguayi.

/ stampa.it; gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články