Zpět na » Serie A » Přijde do Itálie nizozemský kanonýr?

Serie A - Přijde do Itálie nizozemský kanonýr?

0

Líbilo se

30.03. - Velká vlna zájmu o Luku Toniho přiměla italské týmy, aby si pro jistotu vyhlédly i alternativní posilu do útoku. Inter a Juventus se zaměřují na Klaase Jana Huntelaara z Ajaxu. Třiadvacetiletý Nizozemec by mohl ukončit dlouhé čekání na příchod kanonýra ze země tulipánů do Itálie. + video

Huntelaar je v Evropě plně respektovaným kanonýrem. V loňské sezóně v nizozemské Eredivisie nastřílel 33 branek. Postupně se začíná prosazovat i v reprezentaci. Podle hráčova agenta Vincenza Morabita bude Ajax požadovat za Huntelaara vysokou částku. Morabito odhaduje, že suma za případný přestup se bude blížit té, kterou zaplatil Liverpool za získaní Kuyta (tedy 17 milionů eur). Jednání italských týmů s Ajaxem mohou být zahájena nejdříve v červnu. Amsterdamský tým se nyní chce plně soustředit na boj o titul.

Nizozemští kanonýři jsou v posledních letech v Itálii nedostatkovým zbožím. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let milánské AC táhlo duo tulipánů Gullit a van Basten. Gullit sice nastupoval ve středu pole, ale výrazně se gólově podílel na střeleckém kontu svého mužstva. V Itálii hrál i za Sampdorii. V Interu působil Denis Bergkamp. Za tři roky v černomodrém dresu nastřílel ovšem jen jedenáct gólů. Pouze jeden rok setrval u rossoneri Patrick Kluivert. Milánský AC usiloval i o van Nistelrooye. Ten dal ovšem přednost Manchesteru a později Realu Madrid.

Seznamte se - Klaas Jan Huntelaar

/ sportnews.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články