Zpět na » Serie A » Juventusu pomohla vlastní branka, nezaváhala ani Neapol

Juventusu pomohla vlastní branka, nezaváhala ani Neapol

Juventusu pomohla vlastní branka, nezaváhala ani Neapol © zimbio.com - Manolo Gabbiadini slaví gól proti Chievu.

1

25.09. - REVIEW Sobotní program italské Serie A patřil favoritům. Juventus zvítězil v Palermu díky vlastní brance, Neapol si bez větších potíží poradila s Chievem. Rozhodující gól vstřelil Manolo Gabbiadini, trefil se i slovenský záložník Marek Hamšík.

Palermo 0:1 (0:0) Juventus

Branka: 49. Goldaniga vlastní

První velkou šanci střetnutí měl Pjanič, jeho přímý kop vylekal Posevace, ale míč v brance neskončil. Následně se do pokutového území dostal Higuaín, jeho pokus mu ale zblokoval jeden z obránců.

Posevac se následně vyznamenal proti střele Leminy, na domácího gólmana si nepřišel ani Higuaín. Poslední šanci první půle měl po centru Cuadrada Sami Khedira, Posevac byl na místě.

Jenže na začátku druhé půle už to neplatilo. Z velké dálky vypálil Dani Alves a Edoardo Goldaniga si míč nešťastně srazil do vlastní branky.

Sympatický výkon nestačil, jedna teč vše vyřešila a zajistila Juventusu tři body. Náskok mohl následně dvakrát zvýšit Mario Mandžukič, Posevac byl bezchybný. A v závěru dokonce mohlo Palermo vyrovnat.

Goldanig se snažil napravit svou chybu a vynikajícím centrem nalezl Henriqueho, který ale nakonec míč zasáhnout nedokázal. A tak tři body zůstávají u favorita, Juventus si z Palerma odváží nejtěsnější výhru 0:1.

Neapol 2:0 (2:0) Chievo

Branky: 24. Gabbiadini (Callejón), 39. Hamšík (L. Insigne)

Pohodová výhra Neapole se zrodila už v první půli. Do úvodní šance duelu se po centru Ghoulama dostal Callejón, ale Sorrentino dokázal míč vytěsnit mimo tři tyče.

Už za sedm minut ale parádní pak vyprodukoval Hamšík, Callejón přenechal míč Gabbiadinimu a ten se konečně trefil v novém ročníku italské soutěže.

Do další dobré příležitosti se propracoval Insigne, Sorrentino byl na místě. Následně vyusnul Callejón Marka Hamšíka a ten přesnou ranou vsítil svou stou branku v dresu Neapole.

A to vlastně je z tohoto utkání vše. Ve druhé části hry mohli zvýšit náskok Callejón či Insigne, Sorrentino už ale další míč za svá záda nepropustil. Juventus ale Neapoli neodskočil, po šestém kole se na čele nic nemění.