Zpět na » Serie A » Stadión v Bari patří k nejhezčím

Serie A - Stadión v Bari patří k nejhezčím

0

Líbilo se

27.03. - Italská reprezentace vstoupí do roku 2007 zápasem se Skotskem v Bari. Utkání hostí asi nejmodernější stadión na Apeninském poloostrově. Bari živoří v Serii B a jihoitalská "aréna" nemá příliš možností hostit velké sportovní akce. Fotbaloví nadšenci by tento stadión ovšem měli znát. K tomuto účelu může posloužit následující vizitka. + video

Konstrukce stadiónu San Nicola byla zahájena v roce 1987. Otevření se fotbalový svatostánek dočkal v roce 1990, kdy Italové pořádali světový šampionát. V Apúlii se hrálo celkem pět zápasu mundialu. Na hřišti v Bari exceloval i český útočník Tomáš Skuhravý, jenž v osmifinále s Kostarikou ohromil publikum hattrickem.

San Nicola je dílem janovského architekta Renza Piana. Piano se mimochodem podílel i na stavbě slavného pařížského muzea Centre Georges Pompidou. Stadión v Bari svým vzhledem připomíná kosmickou loď a je pojmenován po patronovy města, jehož jméno se do češtiny překládá jako Mikuláš. Fotbalový svatostánek má kapacitu 58.270 míst a podle rankingu UEFA je hodnocen čtyřmi hvězdičkami z pěti možných. Součástí stadiónu je i atletická dráha. Konají se zde tedy i běžecké závody, ale například i hudební koncerty.

Vedle světového šampionátu se v Bari odehrálo i finále PMEZ (předchůdce Ligy mistrů) mezi CZ Bělehradem a Marseille v roce 1991. Na konci minulé sezóny na San Nicola slavil Juventus zisk mistrovského titulu, který mu byl později odebrán. V Bari hráli bianconeri ligový zápas s Regginou. Kalábrijci totiž museli v důsledku trestu odehrát utkání na neutrální půdě. Italové v Bari nastoupili naposledy v listopadu 1995. Tehdy zde v kvalifikaci na evropský šampionát přehráli Ukrajinu 3:1.

Skutečnost, že stadión z roku 1990 patří k nejmodernějším v Itálii, je velkou ostudou calcia. Se San Nicolou v Bari počítá místní fotbalový svaz i v případě pořádání evropského šampionátu v roce 2012. Stadión s podobou vesmírné lodi by měl být jedním z osmi hracích míst kontinentálního mistrovství.

Video realizace projektu stadiónu v Bari:

/ wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články