Zpět na » Serie A » O talentovaného Hamšíka je zájem

Serie A - O talentovaného Hamšíka je zájem

0

Líbilo se

27.03. - Po českých fotbalistech ve velkých italských klubech by se elitní týmy Serie A mohly dočkat i slovenského zastoupení. Za Bresciu podává letos stabilně velmi dobré výkony Marek Hamšík. Slovenský mladík se zalíbil i milánskému AC a Laziu. Tyto kluby budou pravděpodobně usilovat o Hamšíkovy služby.

Hodnota slovenského středopolaře je odhadována na pět miliónu eur. Bánskobystrický rodák se přesídlil na sever Itálie v sezóně 2004/2005. Za Bresciu si stihl připsat jeden start v Serii A. Letos hraje již druhou sezónu v druhé nejvyšší soutěži. Svému týmu v aktuálním ročníku pomohl pěti brankami. V devatenácti letech je Hamšík hráčem s velkou perspektivou.

Slovenský deník SME již v listopadu napsal, že Hamšíka sledují i zástupci Liverpoolu, Manchesteru, Chelsea, Realu, Barcelony, Juventusu a Interu. Ze Slovanu Bratislava odešel za sumu pouhých 50 tisíc eur. Fiorentině a Neapoli, které se pokusily Hamšíka získat za sumu několika miliónů, již Brescia řekla své ne.

Ze slovenských hráčů působil v italském velkoklubu naposledy Vratislav Greško. Ten se však v obraně Interu příliš neprosadil. V současnosti působí v Norimberku. Hamšík v Serii B působí ještě s dalšími krajany. Martin Petráš obléká dres Trevisa a Blažej Vaščák hájí barvy Lecce.

Slovenští fotbalisté v Serii A:

Ján Arpáš (Juventus) 1946-1948, Július Korostelev (Juventus, Bergamo) 1946-1952, Miloš Glonek (Ancona) 1992-1995, Vratislav Greško (Inter, AC Parma) 2000-2002, Marek Hamšík (Brescia) 2005, Blažej Vaščák (Treviso) 2006. Zdroj: SME

/ sportal.it; futbal.sme.sk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články