Zpět na » Serie A » Bresciano přemýšlí o anglickém fotbalu

Serie A - Bresciano přemýšlí o anglickém fotbalu

0

Líbilo se

24.03. - Ofensivní záložník z Palerma, Mark Bresciano, možná po osmi sezónách opustí italskou Serii A a B. Podle serveru eurosport.com by rád zakotvil v anglické nejvyšší soutěži. + krátký videoprofil

Anglická Premier League má ve světě velmi dobré jméno. Odchod z Itálie může mít v Brescianově případě i jiné důvody. Australan se cítí znechucen špinavostmi, které zasahují do chodu italského fotbalu. Korupční aféra, množící se případy požití kokainu u hráčů a násilí na stadiónech kazí renomé Serie A.

Bresciano (ročník 1980) působí na Apeninském poloostrově a přilehlých ostrovech již od roku 1999. V Itálii začínal v dresu Empoli, kde rychle přesvědčil fotbalovou veřejnost o svých kvalitách. Průbojnost, důraz v osobních soubojích i kvalitní střelecká potence z něj učinily nadprůměrného hráče. Z Empoli, kde si zahrál pouze v druhé nejvyšší soutěži, zamířil do Parmy. Od začátku nové sezóny hraje za Palermo.

Díky italskému příjmení se dokonce i v řadě oficiálních dokumentů objevilo Australanovo jméno Marco. Správně se však jmenuje Mark. Bresciano patří k hlavním oporám reprezentace klokanů neboli Socceroos.

Videoprofil Marka Bresciana:

/ eurosport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články