Zpět na » Serie A » Kaká je ozdobou Serie A

Serie A - Kaká je ozdobou Serie A

0

Líbilo se

21.03. - Brazilec Kaká zvítězil ve čtenářském hlasování jako nejlepší cizinec a nejlepší středopolař Serie A. Obě ankety vyhrál nad svými soupeři s naprostým přehledem. Nyní našim čtenářům přinášíme krátký profil hvězdy milánského AC. + video

Kaká si prošel typickým příběhem brazilského fotbalisty. Vyrůstal v chudobě a kromě snu o kariéře po boku kulatého nesmyslu neměl mnoho nadějných vyhlídek. Jako malý chlapec se živil nejčastěji rýží a fazolemi. Pakliže mu tato strava umožnila rozvoj fotbalového talentu, lze ji jen vřele doporučit. Kariéru brazilského mága mohla snadno zastavit nešťastná událost v roce 2000. Kaká tehdy narazil na dno bazénu a poškodil si krční obratel. S velkou dávkou štěstí se zcela uzdravil a již po roce se vrátil na hřiště.

Příchod brazilského záložníka ze San Paola byl asi nejúspěšnějším nákupem rossoneri na začátku nového tisíciletí. Kariéru v milánském AC zahájil v jedenadvaceti letech. Od doby, kdy hraje za Milán, se zatím v každé sezóně dočkal individuálního ocenění. Italská hračská asociace zvolila Kaká za sezónu 2003/2004 nejlepším cizincem a celkově nejlepším fotbalistou Serie A. V následujícím ročníku obrdžel cenu UEFA pro nejlepšího středopolaře Ligy mistrů. Za minulou sezónu převzal podruhé od AIC (Italská hráčská asociace) "Oscara" pro nejlepšího cizince Serie A. S Milánem získal Kaká navíc jedno scudetto a italský i evropský Superpohár. Skvěle si rozuměl například s Ukrajincem Ĺ evčenkem.

Charakteristika brazilského ofensivního záložníka by sama o sobě vydala na slohovou práci. Má-li být zmíněno to nejpodstatnější, pak stačí říci, že Kaká je výtěčným driblerem, exekutorem penalt, autorem přesných centrů a hráčem nadaným rychlostí, inteligencí i přehledem o hře. Ačkoliv jeho prvotním úkolem není střílení branek, dvakrát již v červenočerném dresu dosáhl hattricku. Jednou v lize proti Chievu a v Lize mistrů s Anderlechtem.

Kaká se o fotbalový talent podělil se svým bratrem. Ten působí pod přezdívkou Digao v druholigovém Rimini. Digao disponuje mohutnější postavou než jeho starší sourozenec. Na hřišti mu patří místo obránce. Rimini má letos šanci na postup do nejvyšší soutěže. V příští sezóně bychom tedy mohli být svědky přímého střetu bratrů Izecsonů Dos Santos Leite. Oba sourozenci mohou ale nastoupit i v jednom týmu, protože Digao v Rimini hostuje právě z Milána.

Rossoneri mají nyní velké plány. Poté, co v únoru získali Ronalda, touží i po Ronaldinhovi. Všech tří brazilských géniu v dresu rossoneri se však nejspíš nedočkáme. Je dost pravděpodobné, že příchod Ronaldinha si vyžádá odchod Kaká. S ním by se milánští tifosi loučili velmi neochotně.

Zde se můžete podívat na videoprofil brazilského záložníka:

/ wikipedia.org; fantasticokaka.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články