Zpět na » Serie A » V Itálii možná přibude letní turnaj

Serie A - V Itálii možná přibude letní turnaj

0

Líbilo se

22.03. - Fanoušci Juventusu sbírají podpisy na petici, která požaduje pravidelné pořádání turnaje na počest památky bratrů Giovanniho a Umberta Agnelliho. Soupeření o tuto trofej by mohlo zatraktivnit období letních příprav v italském fotbale. Kluby ze Serie A se již zapojují do zápasů Berlusconiho poháru nebo do Poháru pivovaru Moretti.

Letos se odehrál již šestnáctý ročník souboje o Berlusconiho trofej. Pohár nese jméno po Luigim Berlusconim, otci Silvia Berlusconiho. O trofej ve většině případu soupeřil milánský AC s Juventusem. Pouze v letech 1992 až 1994 narazili rossoneri na netradiční soupeře. Postupně se utkali s Interem, Realem a Bayernem. V těchto případech AC Milán vždy zvítězil. Ze zisku trofeje se tak radoval pouze pořádající tým a Juventus, oba týmy shodně v osmi případech. O pohár se vždy hrálo v srpnu. Soutěžní ročník 2006 byl však završen až na začátku roku následujícího, v lednu na svátek Befany.

O trofej pivovaru Moretti bojují italské týmy již od roku 1997. Pravidelnými účastníky tohoto miniturnaje jsou fotbalisté Interu. Zpravidla se hrají tři utkání ve zkráceném čase 45 minut. Pětkrát zvítězil Juventus, dvakrát Inter a po jedné trofeji získala Neapol, Parma a Udinese. Poslední ročník hostila Neapol, kterou na turnaji doplnil Inter a vítězný Juventus.

Před začátkem nové sezóny se hraje ještě o trofej společnosti TIM. I pravidla tohoto turnaje předepisují hrací dobu 45 minut a celkem tři utkání mezi třemi účastníky. Soutěže se účastní Juventus, Inter a AC Milán. V zatím posledím, šestém ročníku byl nejúspěšnější milánský AC.

/ sportal.it; wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články