Zpět na » Serie A » Christian Riganó - zachrání Messinu?

Serie A - Christian Riganó - zachrání Messinu?

0

Líbilo se

22.03. - Christian Riganó je pro mnoho lidí neznámou nebo málo známou osobností. Hráč Messiny si ale rozhodně pozornost zaslouží. Přestože téměř dva měsíce nehrál kvůli zranění, drží se na předních pozicích tabulky střelců. +video

Christian Riganó se narodil 25.května 1974 v malém italském městečku Lipari. Narostl do úctyhodné výšky 191 cm, ale dlouho se zdálo, že fotbalista z něj nebude.

Za rodné Lipari začal hrát fotbal v sezoně 1993/94. Lipari hrálo v té dobře soutěž Eccelanza, což je zhruba na úrovni našeho okresního přeboru. V sezoně 1995/96 Lipari postoupilo o soutěž výš, do tzv. Promozione. Tam si ho všiml klub z Messiny, v té době hrající Serii D. V Messině se tehdy ještě ale neprosadil a po jedné sezoně putoval do dalšího týmu Serie D, do klubu Igea Virtus. Tam se začali projevovat Christianovi kanonýrské schopnosti.

Když před sezonou 2000/01 přestupoval do Taranta, klubu Serie C2, pověsil na hřebík truhlářské řemeslo, které do té doby spolu s fotbalem vykonával. S Tarantem okamžitě postoupil do Serie C1 a dokázal ve 33 zápasech vstřelit 27 branek. Tam si ho všimnul nový klub z Florencie, nástupce slavné AC Fiorentiny, Fiorentia 1926 Viola. Riganó se tedy opět stěhoval.

Florencii v Serii C2 pomohl k postupu 30 brankami ve 32 zápasech. Fiorentia byla přeřazena do Serie B, a Riganó se tak během jedné sezony dostal o dvě soutěže výš. I v Serii B dokázal dávat branky, tentokrát 23 branek ve 44 zápasech a pomohl Fiorentině k postupu do Serie A.

V Serii A ale za Fiorentinu nastupovali především hráči jako Miccoli, Portillo nebo Vryzas, a Riganó tak zaznamenal pouze čtyři branky. V sezoně 2005/06 si ho na hostování vytáhlo Empoli, ale ani tam Christian nezářil a vstřelil 5 branek.

Před letošní sezonou ho získala Messina a Riganó září. Potvrzuje přezdívku “Bomber“ a už nasázel 12 branek. Messina se bez Rigana v sestavě začala propadat a nyní je na osmnácté, tedy sestupové pozici. Pokud se Messině podaří záchrana, bezpochyby na tom bude mít Riganó obří podíl. V úvodu sezony to byl právě on, kdo Messinu držel ve středu tabulky.

Riganó má v Messině smlouvu do konce roku 2008. V té době mu bude 34 let a bude zřejmě za zenitem výkonnosti. I tak si ale Riganó může bez rozpaků říct: “Za deset let jsem prošel všechny soutěže od Eccelanzy až po Serii A a ve všech jsem dával góly.“ Kolik dalších takových hráčů hraje ligu Mistrů Světa?

Zdeněk Leitkep / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články