Zpět na » Serie A » Kdo si zahraje poháry?

Serie A - Kdo si zahraje poháry?

0

Líbilo se

13.04. - Osm kol zbývá odehrát do konce letošního ročníku Serie A. O mistrovi této sezóny nikdo nepochybuje. Boj o to, kdo doprovodí Inter do evropských poháru, bude ovšem ještě velmi napínavý. Itálie má v Evropě vyhrazeno sedm míst.

Pohár UEFA si zahrají tři italské týmy. Serie A vyšle do soutěže pátý a šestý tým v tabulce. Další místo by mělo připadnout vítězi Italského poháru. Jelikož však v tomto ročníku bude hrát pohárové finále Inter a římské AS, kteří s velkou pravděpodoností postoupí do Ligy mistrů, UEFu si zahraje i sedmý tým v konečné tabulce Serie A.

Do konce ligového ročníku zbývá odehrát osm utkání. Každý z týmů bojujících o poháry má tedy ještě šanci získat 24 bodů. O obsazení prvního místa, které patří Interu, již pochybují snad jen šílenci. Druhé místo si ale musí tvrdě hájit římské AS. Se sedmibodovým náskokem na třetí Lazio si nemohou giallorossi dovolit ztrácet. Druhá příčka je důležitá, neboť zaručuje přímou účast v Lize mistrů. Lazio nyní obývá třetí pozici. Pokud si udrží současnou formu, nemusí se o účast v předkole milionářské soutěže strachovat. Zajímavá situace se však může odehrát na čtvrtém místě. O něj bojuje Empoli, AC Milán a Palermo. Mezi těmito týmy jsou těsné bodové rozestupy. Teoreticky může milánské AC skončit pod čtvrtou příčkou a zároveň vyhrát letošní ročník Ligy mistrů. V tomto případě by se Palermo nebo Empoli musely spokojit s účastí v Poháru UEFA. Ăščast v následujícím ročníku evropské elitní soutěže by totiž připadla rossoneri jako obhájci titulu.

Zatím poslední vstupenku do Poháru UEFA drží Fiorentina. Na paty jí ovšem šlape Sampdoria. Pět bodů ztrácí na pohárové umístění Bergamo a Udinese. Náskok Fiorentiny mohou tedy teoreticky smazat již během dvou kol. Jedenácté Cagliari má s 33 body jen velmi malou šanci. Viola se musela vypořádat s vůbec největším bodovým odpočtem. Liga mistrů pro ni zejména z tohoto důvodu nejspíš zůstane zapovězenou soutěží. Tento faktor může ovlivnit rozhodnutí řady hráčů v otázce setrvání v týmu. I zadák Fiorentiny, Tomáš Ujfaluši přiznal, že Liga mistrů je příliš vzdáleným cílem pro toskánský klub. "Jsme připraveni chopit se všech možností překonat naše soupeře, ale boj o Ligu mistrů se zdá skutečně obtížným. Myslím, že naším cílem zůstává účast v Poháru UEFA"; uvedl český reprezentant.

Tabulka:
1. Inter 80
2. AS Řím 62
3. Lazio 55
4. Palermo 48

5. AC Milán 47
6. Empoli 45
7. Fiorentina 41

8. Sampdoria 39
9. Atalanta 36
10. Udinese 36

Důležitá utkání v posledních kolech:
32. kolo: Inter - Palermo, AS Řím - Sampdoria
dohrávané 22. kolo: Inter - AS Řím, Udinese - Sampdoria
33. kolo: Lazio - Fiorentina
34. kolo: AS Řím - Lazio
35. kolo: AC Milán - Fiorentina, Palermo - AS Řím
36. kolo: Udinese - Atalanta, Inter - Lazio
37. kolo: AC Milán - Udinese
38. kolo: Udinese - Palermo, Fiorentina - Sampdoria

/ fotbalportal.cz; sportnews.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články