Zpět na » Serie A » Neapol chce opět Jankulovskiho

Serie A - Neapol chce opět Jankulovskiho

0

Líbilo se

12.04. - Již několik týdnů se spekuluje o tom, že by se Gianluca Zambrotta mohl v létě stěhovat do milánského AC. Sám italský obránce v tomto týdnu uvedl, že by návrat do Itálie uvítal. Pokud Zambrottu získají rossoneri, pak se klub z Lombardie nejspíš rozhodne uvolnit svého jediného Čecha. Marek Jankulovski by mohl po letech obléknout neapolský dres. + video

Neapol byla první zastávkou Jankulovskiho na Apeninském poloostrově. Po příchodu z ostravského Baníku se v metropoli Kampánie usadil na dvě sezóny. V té první s Neapolí neudržel účast v nejvyšší soutěži. V Serii B si ovšem českého obránce všimlo Udinese. A již začátkem ročníku 2002/2003 se Jankulovski stěhoval na sever Itálie. S Markovou stoupající výkonností rostla i jeho cena a počet zájemců o jeho služby. Z Udine nalákali Čecha s makedonskými kořeny do svých řad zástupci slavného milánského AC.

Italové si Jankulovskiho oblíbili díky jeho střeleckému dynamitu v levé noze. Z levé strany obrany či zálohy dokáže zásobovat své spoluháče skvěle načasovanými centry. Zambrotta vyčnívá podobně jako Jankulovski schopností rychle přejít z obranné akce do útoku. Fotbalista Barcelony je schopen nastupovat na pravém i levém kraji. V AC s ním tedy nejspíš počítají nalevo. To by mohlo uspíšit Jankulovskiho odchod do Neapole, která chystá v případě postupu do Serie A řadu přestupů. Právě Jankulovski by pro neapolského šéfa De Laurentiise mohl být největší posilou.

Milánský stroj letos překonal pomalý start a šlape na plné obrátky. Rossoneri si nejspíš splní hlavní cíl sezóny. I přes nepřízeň v podobě penalizace na začátku sezóny, se jim možná podaří proniknout do příštího ročníku Ligy mistrů. V této soutěži se navíc letos probojovali do semifinále, což nejspíš nečekal ani samotný kouč Carlo Ancelotti. Marek Jankulovski je nezbytnou součástkou tohoto skvělého stroje. Jenže teprve Zambrottův příchod může prokázat, nakolik si v Miláně cení českého reprezentanta.

Video - Marek Jankulovski

/ tuttomercatoweb.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články