Zpět na » Serie A » Legendární útočník Antonio Di Natale ukončil fotbalovou kariéru

Legendární útočník Antonio Di Natale ukončil fotbalovou kariéru

Legendární útočník Antonio Di Natale ukončil fotbalovou kariéru © goal.com - Antonio Di Natate

1

Líbilo se

16.05. - V nedělním zápase posledního kola Serie A letošní sezóny byli diváci v Udinese svědky velkého loučení. Kariéru totiž po tomto utkání ukončila klubová ikona Antonio Di Natale, který za Udinese nastoupil k celkem 450 utkání a v klubu působil od sezóny 2004. Di Natele byl také jediným střelcem nedělního zápasu, kdy snižoval na 1:2 z penalty.

Di Natale měl po celou sezónu zdravotní problémy a na Stadio Friuli tak vstřelil teprve druhou branku v letošní sezóně. Sám přiznal, že po konečném hvizdu dojetím „brečel jako malé dítě“.

Myslím, že to byla nádherná 12letá cesta s Udinese. Chci poděkovat svým spoluhráčům a klubu, kteří tu se mnou po celou dobu byli,“ řekl Di Natale.

„Ještě nejsem zdravotně úplně fit a trénink mě hodně bolel, ale chtěl jsem nastoupit aspoň na 20 minut a lékaři mi to dovolili. Až do včerejška jsem byl v pohodě, ale po zápase jsem v šatně brečel jako malé dítě. Viděl jsem před svými očima celých 12 let, co zde působím.

Vstřelil jsem 227 branek a udělal mnoho věcí pro tento klub. Jsem nejlepším střelcem klubu v historii a doufám, že to tak i v budoucnu zůstane.

Jakub Drakan / soccerway.com

Nejnovější články