Zpět na » Serie A » O Matuzalema je v Itálii zájem

Serie A - O Matuzalema je v Itálii zájem

0

Líbilo se

10.04. - Brazilec Matuzalem opustil fotbalovou Itálii v roce 2004. Přesto se na tohoto špílmachra na Apeninském poloostrově a přilehlých ostrovech nezapomnělo. O Matuzalemovy služby usiluje několik několik italských týmů. Zatímco v římském AS nebo v Juventusu by se musel Brazilec o svoji šanci tvrdě poprat, v Palermu nebo v Neapoli by se mohl stát rychle hvězdou. + video

Matuzalem (26 let) v Itálii hrál za Neapol, Piacenzu a Bresciu. Z lombardského provinčního týmu se v roce 2004 vydal na Ukrajinu, kde se stal špílmachrem Shakhtaru Donětsk. Za fotbalistu, který v roce 1997 dovedl v Egyptě brazilskou reprezentaci do 17 let k titulu světových šampiónů, zaplatili Ukrajinci téměř devět miliónu liber.

Pro Juventus nebo Řím bude Matuzalem nakonec příliš drahou kořistí. Velkokluby sice mají dost peněz, ty se však rozhodnou investovat za jiné posily. Ostatně giallorossi i bianconeri mají připravený velmi dlouhý seznam vyhlédnutých posil. Boj o brazilského ofensivního záložníka se tedy nakonec odehraje nejspíš mezi Palermem a Neapolí. V mírné výhodě je Palermo, které může zahájit vyjednávání o přestupu s ukrajinskými zástupci již nyní. Neapol se zatím musí soustředit na boj o postup do nejvyšší soutěže. Pokud azzurri nepostoupí do Serie A, Matuzalema si nebudou moci dovolit.

Matuzalemovy góly za Shakhtar

/ sportal.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články