Zpět na » Serie A » Palermo zatím kouče neodvolá

Serie A - Palermo zatím kouče neodvolá

0

Líbilo se

09.04. - Palermo prochází dlouhodobou krizí a v tabulce se propadá. Klub nakonec zatím nebude odvolávat kouče Guidolina, ačkoliv se předpokládal pravý opak. Současný trenér by měl vést své svěřence i v nedělním utkání na půdě ligového leadera.

Sportovní ředitel sicilského klubu Rino Foschi po telefonátu s prezidentem Zamparinim prohlásil, že Guidolin nadále zůstává koučem Palerma. "Všechno je v normálu, mluvil jsem s Franceskem Giudolinema a s prezidentem, který je na dovolené. Nemáme žádný problém".

"Nyní nás čeká ještě sedm obtížných utkání. Asi nejtěžší bude nedělní zápas na půdě Interu. Liga ještě není u konce, musíme skončit co nejlépe a splnit naše cíle. Na konci sezóny, tak jako v každém klubu, přijde čas na závěrečné zhodnocení toho, co se událo v průběhu celého ročníku;" uvedl Rino Foschi. Palermo má stále šanci postoupit do příští sezóny Ligy mistrů. Ale i pouhá účast v Poháru UEFA bude pro sicilský klub úspěchem.

V 7. kole Palermo zvítězilo na půdě milánského AC a společně s Interem se usadilo v čele tabulky. Na přelomu listopadu a prosince fotbalisté v růžových dresech třikrát v řadě nedokázali zvítězit, čímž se prokázalo, že zisk titulu pro ně není reálnou možností. Další neúspěšná sérii potkala Palermo po výhře v Catanii. Od 23. kola Guidolinovi svěřenci čekají na vítězství. Nepodařená série se protáhla již na devět utkání. Sicilští tedy nakonec neodolali tlaku velkých klubů. V tabulce bylo Palermo předstiženo oběma římskými celky a nyní se schyluje k tomu, že ho v tabulce přeskočí i rossoneri.

Palermo na podzim bodovalo hlavně díky střelecké formě útočníka Amauriho. Jenže Brazilec, o němž se začalo hovořit jako o muži, který by mohl obléknout dres italské reprezentace, utrpěl v prosinci vážné zranění pravého kolene. Amauri byl operován, ale na hřiště se bude moci vrátit až v příští sezóně. Prezident Zamparini s nepatřičnou pýchou prohlašoval, že Brazilcovo zranění nemůže sicilský klub ohrozit, protože v jeho řadách se nachází i další skvělý útočník - Caracciolo. Jenže dlouhán Andrea Caracciolo v roli kanonýra naprosto selhal.

/ gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články