Zpět na » Serie A » Figo po sezóně v Interu končí

Serie A - Figo po sezóně v Interu končí

0

Líbilo se

09.04. - Luis Figo pu utkání na půdě Regginy oznámil své definitivní rozhodnutí o odchodu z milánského Interu. Portugalský záložník patří v této sezóně k hlavním tahounům nerazzurri a pro Morattiho tedy nebude snadné sehnat plnohodnoutnou náhradu. Figův odchod otevírá prostor příchodu Tomáše Rosického.

"Potřebuji si odpočinout, hledám klidnější fotbalové prostředí, již jsem se rozhodl;" uvedl portugalský veterán na stadiónu Granillo v Reggiu di Calabria.

Držitel Zlatého míče z roku 2000, narozený v listopadu 1972, doplnil: "Na konci sezóny odejdu. Nemohu nadále hrát fotbal na takto elitní úrovni Nyní se hledám něco jiného. Nejprve chci vyhrát titul, a poté se rozloučit."

Již v lednu se začaly množit zprávy o Figově odchodu do saúdskoarabského klubu Al Ittihad. Portugalec nakonec svůj přestup přesunul až na závěr sezóny. Ani nyní však není jisté, že jeho cílovou stanicí bude zmíněný exotický tým.

Figo, přezdívaný Žralok, působí v Interu od roku 2005. I před tím oblékal dresy významných klubů - Sportingu Lisabon, Barcelony a Realu. Za portugalskou reprezentaci odehrál obdivuhodných 127 zápasů. Figo se podílel na úspěších slavné generace své země. S portugalskou reprezentací do 16-ti let zvítězil na evropském šampionátu a s výběrem do 20-ti let vybrál mistrovství světa. Na seniorské úrovni se vytouženého zlatého úspěchu nedočkal. Na Euru 2004 získal stříbro. O dva roky později zakončil světový šampionát s Portugalskem na bramborovém čtvrtém místě.

/ sportal.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články