Zpět na » Serie A » De Jong podepsal smlouvu v LA Galaxy

De Jong podepsal smlouvu v LA Galaxy

De Jong podepsal smlouvu v LA Galaxy © haberimhaber.com - Nigel De Jong

0

Líbilo se

05.02. - Americký celek MLS soutěže LA Galaxy podepsal smlouvu s Nigelem de Jongem poté, co nizozemský hráč po vzájemné dohodě ukončil smlouvu s italským celkem AC Milan. De Jong za milánský celek odehrál celkem 79 utkání v Serii A.

31letý Nizozemec v letošní sezóně odehrál pod trenérem Sinišou Mihajlovičem pouze 5 utkání a rozhodl se dále v Milaně nepokračovat. Následuje tak anglického obránce Asley Colea, který do LA v lednu odešel z AS Řím.

Na novou posilu se hodně těší trenér LA Galaxy Bruce Arena.

"Nigel je zkušený hráč, který pomůže ostatním hráčům se zlepšit. Je to vynikající defenzivní záložník, je hodně rychlý. Zároveň umí zachovat chladnou hlavu, podržet míč a dobře přihrát. Věřím, že hráči budou s jeho přihrávkami spokojeni," uvedl Arena.

"Jeho příchodem posílíme střed hřiště. Hodně se na něj těšíme, až se připojí k týmu."

Příchod De Jonga chválí také Steven Gerrard.

"Působil po celé Evropě a hrál velké evropské poháry. Znamená to, že je to kvalitní fotbalista. Těším se na setkání s ním a od Dirka Kuyta jsem o něm slyšel samé dobré věci."

"Udělá náš tým silnější, protože na své pozici patří mezi nejlepší hráče na světě. Je to jeden z nejtěžších protihráčů, proti kterým jsem kdy hrál. Má výbornou fyzičku a skvěle si plní obranné úkoly."

Jakub Drakan / soccerway.com

Nejnovější články