Zpět na » Serie A » Forma Kaliniče? V posledních týdnech hrozivá

Serie A - Forma Kaliniče? V posledních týdnech hrozivá

Forma Kaliniče? V posledních týdnech hrozivá © gazzettaworld.gazzetta.it - Nikola Kalinič slaví hattrick.

1

Líbilo se

04.02. - Nikola Kalinič nezačal ve Fiorentině dobře, ale brzy na to se vypracoval v nejlepší střelce svého týmu. Jenže nyní je jeho forma opět na bodu mrazu. Fanoušky momentálně třetího týmu italské ligy tak může těšit fakt, že vedení přivedlo dva velmi zajímavé ofenzivní hráče.

V létě pustila Fiorentina Maria Gómeze a náhradu našla v Dněpru, za necelých 5 milionů eur získala Nikola Kaliniče. Ten se sice v prvních čtyřech ligových duelech netrefil, poté ale naplno nastartoval svůj gólostroj.

Hattrickem zničil Inter, dva góly dal Empoli a střelecky se mu nesmírně dařilo. V patnácti duelech vsítil 10 branek a spolu s Iličičem vytvořit Chorvat skvělou dvojici.

Jenže od duelu s Juventusem v polovině prosince je to znovu zlé. V deseti soutěžních střetnutích se Kalinič trefil jen jednou a v Serii A už neskóroval 540 minut!

Fanoušci fialek tak mohou být spokojeni s tím, jak vedení během přestupového období nakupovalo. Giuseppe Rossiho sice poslalo zpět do Španělska, ale přivedlo dva velmi zajímavé ofenzivní hráče.

Z Porta, respektive Barcelony, získalo na hostování Cristiana Tella, který se v Itálii pokusí obnovit svou zašlou slávu. Podobně je na tom i Mauro Zárate, kterého Fiorentina získala za 2 miliony eur z West Hamu.

Zárate se Fiorentině za důvěru ihned odvděčil a ve včerejším utkání ve třetí minutě nastavení rozhodl o výhře fialek nad Carpi v poměru 2:1.

Fiorentina je tak stále velmi příjemným překvapením sezóny a nadále bojuje o třetí pozici zaručující předkolo Ligy mistrů. Dokáže tým z Florencie udržet toto umístění a dopomůže k němu svými góly i Nikola Kalinič?

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články