Zpět na » Serie A » Inter opět zaostřuje na Rosického

Serie A - Inter opět zaostřuje na Rosického

0

Líbilo se

02.04. - Inter Milán se již poohlíží po náhradě za Portugalce Figa, jenž po sezóně nejspíš opustí Itálii. Nerazzurri zaujal český reprezentant Tomáš Rosický. Současná opora Arsenalu by mohla převzít roli režiséra hry Interu. + video

Podle serveru sportal.it, který se odvolává na informace periodika News of the World, je Morattiho klub ochoten zaplatit za Rosického až 20 miliónů eur. Inter se o šestadvacetiletého středopolaře zajímá již několik let. Milánští byli konkurentem Arsenalu již v době, kdy Rosický odcházel z Dortmundu.

Rosický měl před první sezónou v Londýně pravděpodobně vyšší cíle. Arsenal propadl v boji o titul a aktuálně se nachází na čtvrtém místě. V Lize mistrů Angličané nestačili v osmifinále na Eindhoven. V Interu by se mohl Tomáš příští sezónu opět poprat o scudetto. Pokud Moratti udrží v týmu současné opory, pak nerazzurri mohou zaútočit i na titul v Lize mistrů.

Seznam českých fotbalistů působích v Serii A v posledních letech:

2000-2001 Tomáš Řepka (Fiorentina), Karel Poborský, Pavel Nedvěd (oba Lazio), Marek Jankulovski (Neapol), Pavel Srníček (Brescia), Martin Jiránek (Reggina)
2001-2002 Pavel Nedvěd (Juventus), Karel Poborský (Lazio), Pavel Srníček (Brescia)
2002-2003 Pavel Nedvěd (Juventus), Marek Jankulovski (Udinese), Pavel Srníček (Brescia), Milan Zahálka (Como), Martin Jiránek, Martin Lejsal (oba Reggina)
2003-2004 Martin Jiránek, Martin Lejsal (oba Reggina), Pavel Nedvěd (Juventus), Marek Jankulovski (Udinese), David Limberský (Modena)
2004-2005 Pavel Nedvěd (Juventus), Marek Jankulovski (Udinese), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina), Mario Lička (Livorno)
2005-2006 Pavel Nedvěd (Juventus), Marek Jankulovski (AC Milán), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina)
2006-2007 Marek Jankulovski (AC Milán), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina), Tomáš Zápotočný a Tomáš Sivok (Udinese)

V příští sezóně by se mohla česká kolonie v nejvyšší italské soutěži rozrůst. S Juventusem do Serie A nejspíš postupí Pavel Nedvěd. Do týmu bianconeri se navíc bude stěhovat Zdeněk Grygera z Ajaxu.

Videoprofil Tomáše Rosického

/ sportal.it; fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články