Zpět na » Serie A » Dva Češi odpočívali, dva trpěli

Serie A - Dva Češi odpočívali, dva trpěli

0

Líbilo se

02.04. - Z pohledu českých hráčů tento víkend nabídl velká zklamání. To největší zažilo duo z Udinese (Sivok - Zápotočný), které si vytrpělo vysokou prohru s Laziem. Tomáš Ujfaluši proseděl zápas v Bergamu na lavičce. Marek Jankulovski v Římě dokonce chyběl mezi náhradníky.

Tomáš Ujfaluši překvapivě proseděl celý zápas v Bergamu na lavičce a sledoval tak, jak jeho spoluhráči promarnili dvoubrankové vedení. Český obránce vynechal teprvé druhý ligový zápas v sezóně. V předchozím případě jej z utkání na půdě Interu vyřadily karty.

Marek Jankulovski nebyl k souboji na Olympijském stadiónu v Římě vůbec nominován. Možná ho trenér Ancelotti šestřil na zápas Ligy mistrů.

Do hry tedy zasáhli z českých hráčů pouze Tomášové Zápotočný a Sivok. Prvně jmenovaný prožil nepříliš šťastný zápas. Svojí nejistotou několikrát zavařil gólmanovi De Sanctisovi a kolegům z obrany. Již v první půli chyběl Pandevovi pouze krůček k tomu, aby potrestal Zápotočného zaváhání. Tomášův smutný okamžik přišel v 59. minutě, když fauloval ve velkém vápně Rocchiho. Kanonýr Lazia pak nařízenou penaltu proměnil. Rocchiho mimochodem český obránce neuhlídal již v 50. minutě, a holohlavý útočník tak dostal prostor k finální přihrávce na Mauriho. Zápotočného trápení ukončil kouč Malesani v 75. minutě, když jej nahradil Obodem. Server datasport.it ohodnotil výkon českého obránce známkou 5.

Tomáš Sivok má z individuálního pohledu více důvodů ke spokojenosti. V záloze Udinese se začíná rychle zabydlovat. Na stadiónu Friuli dvakrát hlavou ohrozil soupeřovu svatyni. Zkušený Peruzzi ale Sivokovi premiérovou trefu nedovolil. Tomáš nese částečný podíl na první inkasované brance bianconeri. Stál totiž poblíž hlavičkujícího Stendarda, ale v zakončení mu nezabránil. V 63. minutě přenechal Sivok místo na hřišti klubové hvězdě Iaquintovi. Datasport ocenil Sivokovo počínání známkou 6.

/ datasport.it; fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články