Zpět na » Serie A » Hvězdy Interu - Marco, Zlatan, Javier

Serie A - Hvězdy Interu - Marco, Zlatan, Javier

0

Líbilo se

25.04. - Inter vybojoval scudetto a italská média se pouštějí do hodnocení hráčů černomodrého týmu. Server datasport.it hodnotil Manciniho tým stupnicí 1 až 10 a deník La Gazzetta dello Sport požádal o hodnocení samotného prezidenta Morattiho.

Nejvyšším hodnocením se může pochlubit trojice Materazzi, Zanetti a Ibrahimovic. Ital, Argentinec a Ĺ véd obdrželi nejvyšší možnou známku 10. Materazzi plnil roli důrazného obránce, který dokáže skórovat při standardních situacích. Kapitán Zanetti je služebně nejstarším článkem mužstva a na skvělém výsledku se podílel pílí a schopností koncentrace do posledních vteřin zápasu. Ibrahimovic obstál v úloze hlavního kanonýra nerazzurri.

Největším zklamáním, dá-li se takto vůbec hovořit o hráči mistrovského týmu, byl v průběhu sezóny Brazilec Adriano. Kanonýr zapadl, vinou zranění ale i bujarých večírků, do stínu ostatních spoluhráčů. Očekávaní po přestupu z Palerma nenaplnil Fabio Grosso. Po světovém šampionátu jakoby na krajního obránce dolehla únava.

Známky podle serveru datasport.it:
Julio Cesar 9
Toldo nehodnocen
Maicon 9
Cordoba 8,5
Materazzi 10
Maxwell 9
Burdisso 7
Grosso 6
Samuel 6,5
Andreolli nehodnocen
Zanetti 10
Cambiasso 9
Dacourt 8
Vieira 8,5
Stankovic 9
Figo 8,5
Solari 6,5
Gonzalez nehodnocen
Ibrahimovic 10
Crespo 8,5
Cruz 8,5
Adriano 6
Recoba nehodnocen
Mancini 9,5

"Fotbal je také zábavou, a právě tím se Ibrahimovic plně řídí," uvádí Moratti na adresu švédského kanonýra. K Materazziho výkonům Moratti uvedl: "Pokračoval ve své hře z berlínského finále. Skutečnost, že jeho dva góly nám zajistily titul není osud, ale jednoduše to něco značí o jeho osobnosti." Nejcitlivějším tématem pro prezidenta Interu bylo hodnocení Adriana. "Pokračuji v jeho obraně, protože znám jeho možnosti. Dnešní fotbal vyžaduje vytrvale stabilní výkonnost. Adrianova budoucnost záleží pouze na něm, na jeho vůli vrátit se mezi nejlepších deset světových hráčů," řekl Moratti.

/ gazzetta.it; datasport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články