Zpět na » Serie A » Inter Campione

Serie A - Inter Campione

0

Líbilo se

22.04. - Inter Milán vybojoval 15. Scudetto v historii klubu. Definitivně si ho zajistil výhrou na hřišti Sieny, díky zaváhání druhého AS Řím v Bergamu.

Po dlouhé době se Inter raduje z titulu přímo na hřišti. Poslední Scudetto mu prakticky spadlo do klína v soudní síni, kde bylo odebráno Juventusu. Nyní si Inter může vychutnat pravé a zasloužené oslavy. Poslední titul přímo na hřišti Nerrazurri slavili v roce 1989!

Inter šel za titulem v letošní sezoně od úplného začátku. Už výhra na hřišti Fiorentiny v úvodním kole naznačila sílu Interu. Poté sice přišla drobná zaváhání v zápasech se Sampdorií, Cagliari a Udinese, ale v osmém kole už Inter nasadil k trháku. Sedmnáct ligových výher v řadě ho vyneslo do čela a odsoudilo zbytek ligy k boji o druhé místo. Inter má na kontě zatím jedinou porážku, i to vypovídá o jeho síle.

Zklamání Interu přinesla Liga Mistrů. Nerrazurri se poroučeli už po osmifinále, z něhož je vyprovodila Valencia. Inter navíc odcházel s ostudou po závěrečné bitce s hráči Valencie.

V sestavě Interu lze objevit několik zajímavých skutečností. Zatímco v brance vládne Julio Cesar, v obraně má sedm hráčů odehráno alespoň 18 zápasů. Podobná situace panuje v záloze, kde alespoň 15 zápasů taktéž odehrálo sedm hráčů. Ăštok Inter představují hlavně čtyři hráči. Na prvoligové soupisce Interu tak najdete pouze šest hráčů, kteří neodehráli alespoň 10 zápasů. Kromě dvou brankářů to jsou obránce Andreolli, záložníci Mariano Gonzalez a Ibrahim Maaroufi a útočník Recoba.

Inter zatím nastřílel nejvíce branek, konkrétně 68. V počtu obdžených branek jsou na tom lépe oba Římské kluby, Inter dostal 29 branek. Hráči Interu viděli 75 žlutých a 5 červených karet.

Trenér Mancini po zápase, který potvrdil titul, zářil spokojeností. "Je to senzační pocit. Tým hrál skvěle celou sezonu a zajistit si titul pět kol před koncem je něco velmi neobvyklého. Důležité je, že už jsme vyhráli pohár. Začínáme být všichni totiž unaveni. Ale náš podnik byl úspěšný. Jsem velmi šťastný za všechny fanoušky, kteří na tuto chvíli čekali velmi dlouho. Už nemám co říct. Tato trofej je pro všechny 'Interisti' a pro moji rodinu. A teď je čas na pořádnou party!" prohlásil Roberto Mancini.

Inter tak zaslouženě slaví Scudetto. Ve zbytku ligy se ale bude odehrávat tvrdý boj o Evropské poháry. Inter ale už může připravovat tým pro další sezonu.

Zdeněk Leitkep / channel4.com; FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články