Zpět na » Serie A » Nová Neapol: První přestupové cíle Sarriho

Serie A - Nová Neapol: První přestupové cíle Sarriho

Nová Neapol: První přestupové cíle Sarriho © zimbio.com - Pepe Reina v dresu Neapole

0

Líbilo se

16.06. - BULVÁRNÍK Neapol začíná nový život. Život bez trenéra Rafaela Beníteze, život bez Ligy mistrů. S tím logicky souvisí i prodej nějaké hvězdy. U kormidla ambiciózního celku pod Vesuvem je nyní nově trenér Maurizio Sarri, který odvedl skvělou práci s Empoli. Bavil fotbalem a v něco podobného doufá i prezident Aurelio De Laurentiis. Toho požádal nový trenér o několik hráčů.

Rodí se nová Neapol. Méně peněz z Ligy mistrů rovná se méně hvězd. Trenér Maurizio Sarri podepsal s klubem smlouvu teprve nedávno, ale již chce začít úřadovat. A jeho první požadavky se týkají posil. Kdekdo je zvědavý na to, jak si poradí s větším rozpočtem i větším tlakem. Cílem Neapole je hrát jednoduše, kádr omladit a ideálně jej doplnit větším počtem domácích hráčů. A to je přesně situace, ve které se trenér Sarri cítí jako ryba ve vodě.

Zkušený trenér by si rád pořídil brankáře, jednoho stopera, jednoho krajního beka a jednoho či dva záložníky. Pozici brankáře má víceméně vyřešenou, protože z Bayernu Mnichov dorazí španělský toreador Pepe Reina, který v Bavorsku dělal jen dvojku za Manuelem Neuerem. Dvojkou v Neapoli by se měl stát Sarriho někdejší svěřenec z Empoli, mladík Luigi Sepe, který patří právě Neapoli. Takže můžeme očekávat odchod Rafaela Cabrala i Mariana Andújara.

Obranná linie by taktéž měla doznat změn. Novým elementem bude náhradník za stárnoucího obránce Maggia. Vyvoleným číslo jedna je mladík Hysaj, který zazářil právě v Empoli. Dalším hráčem, o kterém se živě spekuluje, je Matteo Darmian, velká osobnost Turína a italské reprezentace. Zájem o něj má i Bayern Mnichov a cena je odhadována na více než 20 milionů eur. Stoperská dvojice působila někdy až komicky a nevyrovnaně, takže přijít by měl jeden zkušený stoper. Prioritou je stále viditelnější Aymen Abdennour z AS Monaco. Kromě ceny je ale problémem tohoto přestupu především vysoká konkurence.

Do záložní řady by si trenér Sarri rád přivedl svého oblíbence. Mirko Valdifiori je možná poměrně neznámé jméno, ale fanoušci calcia dobře vědí, že tento režisér hry tvoří nepostradatelnou část týmu. Svaly v záloze by měl být Allan Loureiro, o kterého je v Itálii velký zájem. Cena mladého defenzivního štítu z Udinese je odhadována na 15 milionů eur. Poslední zprávy jsou ale velmi optimistické a hovoří o třinácti milionech plus právech na Miguela Britose. Ideou trenéra Sarriho je získat oba hráče.

V útoku je plno, neboť se tam vedle sebe tísní Higuaín, Gabbiadini, Callejón, Mertens, Zapata a Insigne. Minimálně Higuaín a Callejón jsou ale přestupovými cíly velkoklubů Evropy.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články