Zpět na » Serie A » Report: Zenga novým trenérem Sampdorie

Report: Zenga novým trenérem Sampdorie

Report: Zenga novým trenérem Sampdorie © fanatik.ro - Walter Zenga

0

Líbilo se

02.06. - SLEDUJEME Teprve včera Siniša Mihajlović opustil kormidlo janovské Sampdorie, ale vedení Blucerchiati nelenilo a už přivedlo náhradu. Tou sse podle všeho stane zkušený trenér Walter Zenga, který již prý souhlasil s podmínkami smlouvy. Vše by mělo být potvrzeno během následujících několika hodin.

Sampdoria podle všeho nalezla svého muže na lavičku. Po oceňovaném Mihajlovićovi, který včera oficiálně odešel od janovského klubu, by měl tradiční klub kormidlovat charismatický Walter Zenga. Prezident a majitel Sampdorie Massimo Ferrero dlouho hledal, kdo by se jeho klubu ujal a ještě jej pozvedl na vyšší úroveň. Nakonec vybral jméno, které možná leckoho překvapí.

Sportovní ředitel Carlo Osti nastínil, že mezi kandidáty jsou jména jako Paulo Sousa, Roberto Donadoni, Walter Zenga nebo Maurizio Sarri. Paula Sousu z Basileje by si možná mnoho lidí přálo, ale podle vedení je jeho plat příliš vysoký. Sarriho zase nechce pustit Empoli. Osti uvedl, že jedním z možných kandidátů je i Walter Zenga a že prezident Ferrero se s ním brzy sejde.

Jak se zdá, jejich jednání bylo velmi úspěšné, protože Sky Sport Italia tvrdí, že Sampdorii povede právě Zenga. Bývalý brankář a zkušený trenér by měl velmi brzy podepsat smlouvu se Sampdorií, která leccos naznačuje. Například to, že Zenga zřejmě nebude dlouholetým plánem vedení. Smlouva by totiž měla trvat jen jeden jediný rok a nemělo by v ní být ani prodloužení o další rok. Zenga by měl pobírat 700 tisíc eur ročně plus bonusy. Mezi ty patří 300 tisíc eur za to, že se Doria dostane do Ligy mistrů a 150 tisíc za Evropskou ligu.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články