Zpět na » Serie A » Neapol jedná s Unaiem Emerym

Serie A - Neapol jedná s Unaiem Emerym

Neapol jedná s Unaiem Emerym © goal.com - Unai Emery

0

Líbilo se

01.06. - Neapol je dalším celkem, který je nyní bez trenéra. Rafael Benítez oficiálně odešel a zanechal tým v rozkladu a bez Ligy mistrů. Prezident a patron Partenopei Aurelio De Laurentiis stojí nyní před náročným úkolem - najít vhodnou náhradu a stanovit, jakým směrem se Neapol bude ubírat.

Neapol prohrála klíčový duel posledního kola letošního ročníku Serie A, když nestačila na římské Lazio. Čeká ji proto jen Evropská liga, což s sebou nese mnoho potíží včetně možného odchodu klíčových hráčů do zahraničí. Především ale Neapol opustil trenér Rafael Benítez, ktzerý míří na lavičku Realu Madrid. Kromě něj v klubu již nepustí ani mnozí daolší činitelé včetně sportovníhio ředitele Riccarda Bigona. Prezidenta De Laurentiise tedy čeká velmi náročné léto.

Prvním úkolem je volba nového trenéra. Dlouho byl s horkým místem spojován srbský stratég Siniša Mihajlović, který odvedl skvělou práci se Sampdorií Janov. Ten dokonce již oficiálně Dorii opustil, taklže je volný k dalšímu angažmá. Mihajlović ale není snem movitého patrona Neapole. Tím je španělský trenér Unai Emery, za kterým jsou prokazatelné výsledky.

Emery vyhrál před pár dny Evropskou ligu a podařilo se mu to už podruhé v řadě. To upoutalo pozornost mnoha celků, které hledají trenéra. Neapol ale není jediným italským týmem, který by rád Emeryho na lavičce. Dalším konkurentem je především AC Milán, pro který představuje Emery náhradu v případě, že Carlo Ancelotti odmítne nabídku kontraktu. A šeptá se také o AS Řím, které není spokojené s projevy trenéra Rudiho Garcii.

Podle informací deníku Gazzetta dello Sport prezident Aurelio De Laurentiis neváhal a sedl na letadlo do Madridu. Tam se totiž nachází reprezentant trenéra Emeryho, Manuel Garcia Quillon. Když se patron Neapole vydal osobně jednat s jistým trenérem, byl z toho podpis Rafaela Beníteze před dvěma lety. Hlavní rozdíl ale spočívá v tom, že Neapol bude bez Ligy mistrů. Ačkoli Neapol nabízí Emerymu mnoho práce a tříletý kontrakt, Sevilla v nejvybranější společnosti chybět nebude.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články