Zpět na » Serie A » Benítez odešel z Neapole kvůli rodině

Serie A - Benítez odešel z Neapole kvůli rodině

Benítez odešel z Neapole kvůli rodině © theguardian.com - Rafael Benitez

1

Líbilo se

29.05. - Rafael Benítez opustil Neapol a odešel vstříc novým zítřkům. V zákulisí se spekuluje o Realu Madrid a s ním je úzce spojen také důvod, proč vlastně Benítez Partenopei opustil. Sám španělský stratég na tiskové konferenci oznámil svůj odchod i příčiny za ním.

Španělský trenér Rafael Benítez ve čtvrtek oficiálně oznámil, že po skončení sezony opustí Neapol. A to přesto, že se jej prezident Aurelio De Laurentiis dlouho snažil přemluvit. Důvodem prý nejsou špatné výsledky nebo rozpory s vedením. Důvod Benítezova odchodu je mnohem osobnější.

"Důvodem mého odchodu je moje rodina. To je hlavní příčina, proč jsem se rozhodl odejít. Prezident De Laurentiis i celá Neapol udělali všechno možné, abych zůstal. Dokonce jsme byli blízko podpisu nové smlouvy. Je vždycky smutné, když odcházíéte z práce, kde vás mají všichni rádi. To pro mě Neapol znamenala."

"Chci poděkovat prezidentu De Laurentiisovi za šanci a příležitost, kterou mi dal. Teď jsem dokončil určitý cyklus a je třeba posunout se dál," dodal Benítez. Jeho hráče čeká v neděli velmi důležitý duel s Laziem Řím, který rozhodne o tom, zda si Neapol zahraje v příští sezoně Ligu mistrů, nebo se bude muset spokojit s Evropskou ligou.

"V neděli nás čeká hrozně náročné utkání, kde půjde o všechno. Chci zakončit moje dva roky tady výhrou a uděláme pro to všechno. Moje myšlenky se teď točí jen kolem Neapole a zápasu s Laziem. Chci, abychom udělali našim fanouškům radost a získali pro ně Ligu mistrů. Zaslouží si to. Pokusíme se nastřílet co možná nejvíc branek. Jsem přesvědčen o tom, že celý tým za ty dva roky nesmírně vyrostl a zlepšil se. Naše účinkování v Evropské lize to jen dokazuje. Za tento rok jsme odehráli 59 zápasů v třech soutěžích, to není málo. Myslím, že jsme si vedli dobře," dodal kouč. Jeho nástupcem by mohl být Siniša Mihajlović ze Sampdorie Janov.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články