Zpět na » Serie A » AS Řím loví Džeka s Ayewem

AS Řím loví Džeka s Ayewem

AS Řím loví Džeka s Ayewem © serieanews.com - Edin Džeko

0

Líbilo se

29.05. - Římské AS se už může soustředit na letní přestupové období. V něm se podle všeho máme na co těšit, protože letošní sezona odkryla mnohé nedostatky v prvním týmu, které budou muset být odstraněny. Trenér Rudi Garcia by rád několik velkých jmen a první dvě jsou hodně zajímavá.

Vlci z hlavního města skončili na druhém místě za nedostižným Juventusem Turín. Do poslední chvíle museli o druhé místo bojovat s Laziem, ale nakonec se raduje právě tým trenéra Rudiho Garcii. Všem v klubu je ale jasné, že pokud chce být AS konkurenceschopné na evropské úrovni, budou potřeba posily.

První a hlavní prioritou vedení je útočník. Hráč, který by byl schopen vstřelit alespoň dvacet branek za sezonu. V současné době je v týmu na této pozici Seydou Doumbia a kapitán Francesco Totti. K týmu se vrátí i Mattia Destro, ale zřejmě nezůstane dlouho. As hrotový útočník do vápna hodně chybí a v porovnání s evropskými celky je jeho absence ještě výraznější. Stárnoucí kapitán Totti nepatří mezi hráče do vápna a ví to i trenér Garcia. Proto sestavil seznam možných kandidátů. Na prvních místech jsou Christian Benteke, Alexandre Lacazette, Carlos Bacca a především Edin Džeko.

Bosenský střelec je favoritem především proto, že v kádru AS působí jeho krajan Miralem Pjanić, který na svého kamaráda pěje ódy. Džeko se navíc v Anglii trápí a rád by odešel. Možná bude problémem najít společnou řeč s vedení Manchesteru City, které si hráče cení na sumu kolem 25 milionů eur. Snem sportovního ředitele Waltera Sabatiniho je Christian Benteke působící v Aston Ville, ale jeho cenovka je ještě vyšší.

Pozice hrotového hráče ale není jedinou, která by měla být v dohledné době obsazena zvučným jménem. Podle listu Gazzetta dello Sport již AS dosáhlo dohody s Andrém Ayewem, který září v Olympique Marseille. Ayew je potomkem slavného Abediho Pelého, který v Itálii rovněž hrával. Hlavní devizou pětadvacetiletého krajního útočníka je ale fakt, že mu končí smlouva. Ayew ji neprodlouží a podpis s AS dlouho vázl jen na tom, zda se Vlci kvalifikují do Ligy mistrů. Když je tento úkon splněn, dá se očekávat brzký příchod mladého hráče.

Ten byl dokonce spatřen ve Varšavě při finále Evropské ligy v doprovodu člena vedení AS Řím. Giallorossi nabízejí rychlému útočníkovi plat kolem 3 milionů eur za sezonu po dobu tří let. Když noví hráči přicházejí, někdo jim logicky musí udělat místo. Podle zákulisních informací proto vedení nepočítá s hráči jako Mattia Destro, Adem Ljajić nebo dokonce Seydou Doumbia, který v týmu neslavně působí teprve od ledna.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články