Zpět na » Serie A » Boj o Euro 2012 zahájen

Serie A - Boj o Euro 2012 zahájen

0

Líbilo se

15.04. - Italové zahájili boj o kandidaturu na Euro 2012. V cestě za úspěchem jim zatím stále neoficiálně stojí společná kandidatura Ukrajiny a Polska či Maďarska a Chorvatska. Itálie chce prezentovat ochotu ujmout se velkého úkolu akcemi v padesáti městech a sto padesáti náměstích, které mají odhalit nadšení místních pro fotbal. Doprovodný slogan zní "Ĺ ampióni navždy". + video

Kandidatura má plnou podporu politiků. Předseda vlády Prodi podporuje FIGC (Italskou fotbalovou federaci) v cestě za pořadatelstvím již od počátku svého vládního úřadování. U jeho hlavního soka Silvia Berlusconiho, který vlastní AC Milán a navíc pojmenoval svoji stranu po vzoru fotbalového sloganu, se podpora projektu taktéž jednoznačně předpokládá.

Ĺ ampionát by mělo hostit osm italských měst. Řím, Milán, Palermo, Bari, Turín. Florencie, Udine a Neapol shodou okolností hostily i předchozí velkou fotbalovou akci v Itálii. Byl jí světový šampionát v roce 1990 (více informací o něm naleznete v článku Lukáše Vojtěcha zde ). Osmičku již zmiňovaných sídel v tomto případě doplnily Cagliari, Boloňa, Janov a Verona. Před tím se Italové ujali role pořadatele mistrovství světa i v roce 1934 (šampionát se konal v Boloni, Florencii, Janově, Miláně, Neapoli, Římě, Turíně a Terstu.

I evropské šampionáty pořádala Itálie již dvakrát. V roce 1968 hostila mistrovství kontinentu pouze tři města - Řím, Florencie a Neapol. V roce 1980 se hrálo na stadiónech v Římě, Miláně, Neapoli a Turíně.

Oficiální video italské kandidatury

/ gazzetta.it; youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články