Zpět na » Serie A » Nová vlna Calciopoli je tu

Serie A - Nová vlna Calciopoli je tu

0

Líbilo se

14.04. - Když už se zdálo, že korupční aféra je překonanou záležitostí, Serie A dostává další zásah. Další 4 rozhodčí byli obvinění z ovlivňování zápasů.

Luciano Moggi se dalším obviněním vysmál. Podle nich měl mít druhy mobilní telefon se švýcarskou SIM kartou, ze kterého domlouval zápasy. Další švýcarské karty pak měl rozdat dalším lidem.
Už osm rozhodčích, pískajících Serii A, je tak namočeno do aféry Calciopoli. Neapolské státní zastupitelství podle zpráv italského tisku rozšířilo vyšetřování o dalších 15 údajně zmanipulovaných zápasů. Nově se ve jménech klubů, které se snažily ovlivňovat zápasy, objevila také Messina.

Italská asociace rozhodčích (AIA) s vyjádřením čeká, dokud nebude mít k dispozici oficiální zprávu vyšetřovatelů. Prezident Messiny Pietro Franza obvinění odmítl s tím, že jeho klub postupoval vždy "zcela transparentně a legálně".

Luciano Moggi se dalším obviněním vysmál. Podle nich měl mít druhy mobilní telefon se švýcarskou SIM kartou, ze kterého domlouval zápasy. Další švýcarské karty pak měl rozdat dalším lidem.
"Jaká druhá SIM karta? Neměl jsem žádnou druhou SIM kartu a nikomu jsem žádnou ani nedával, to je k smíchu!" Na otázku, zda čeká další trest pro Juventus, Moggi zareagoval:"Kdo řekl, že Juve bude potrestané? Juventus zaplatil nejvyšší cenu už v létě, co chcete víc? Nevidím důvod, proč by měli být znovu trestáni."

V italských novinách se ale objevil údajný výňatek ze zprávy Neapolské prokuratury:"Z tajné SIM karty byli zachyceny hovory Luciana Moggiho s Paolem Bergamem a Pier Luigim Pairettem, kteří měli působit jako prostředníci. Také hovory se sportovním ředitelem Messiny Marianem Fabianim a rozhodčími Paparestou, Racalbutem, Cassarou, Dattilem, Bertinim, Gabrielem, Pierim, De Sanctisem a Ambrosinem." Proč ale tyto hovory nebyli použity už při původním vyšetřování není známo.

Nastálé situace chce využít AC Milán a soudní cestou vymoci udělení titulu z minulé sezony. V nově zjištěných ovlivněných zápasech je i remízový zápas Juventus - AC Milán z prosince 2004.

"Moc dobře si ten zápas pamatuji! My jsme tohle potvrzení ani nepotřebovali. Kluboví právníci se už připravují na soudní bitvu o titul. Nevím, jestli je to utopie, ale vypadá to jako velmi složitá záležitost." prohlásil v reakci na páteční informace místopředseda AC Adriano Galliani.

Ve zminěném zápase sice AC mělo převahu, ale branku nevstřelilo. Milánští si po zápase ztěžovali hlavně na nenařízené penalty po údajných faulech na Crespa a Kaladzeho.

Zdeněk Leitkep / channel4.com, goal.com, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články