Zpět na » Serie A » Agent: Berardi je na Juventus připravený. Chce ale záruky

Agent: Berardi je na Juventus připravený. Chce ale záruky

Agent: Berardi je na Juventus připravený. Chce ale záruky © socialfootballtv.com - Domenico Berardi

0

Líbilo se

19.05. - Domenico Berardi patří k největším talentům v Itálii. Mladý útočník, který je schopný odehrát kvalitní zápas na všech pozicích v ofenzívě, patří Juventusu Turín. Nyní hraje za Sassuolo a sní o návratu ke Staré dámě. Podle agenta je sice mladík připraven, ale chce určité záruky.

Berardiho jméno teď obzvláště nemusí fanoušci AC Milán. Mladý útočník totiž při posledním měření sil zářil a nastřílel nekompaktní obraně Rossoneri celkem tři branky! Tím se samozřejmě opět ozvaly hlasy hovořící o jeho nezměrném talentu, neboť mladíkovi je teprve dvacet let. Přesto v letošní sezoně dokázal nastřílel už 14 ligových branek.

Berardi je spoluvlastněn Juventusem Turín a Sassuolem, což je poměrně komplikovaná situace nejen pro oba kluby, ale především pro klid a rozvoj hráče samého. To si uvědomuje i hráčův zástupce, agent Simone Seghedoni. Ten v rozhovoru pro web TuttoJuve zmínil: "Spoluvlastnictví se v létě musí vyřešit. Vztahy mezi oběma kluby jsou excelentní, rozhodnutí může padnout do jednoho měsíce a já věřím, že žádné komplikace nenastanou."

"Sassuolo by jej samozřejmě rádo udrželo, protože se jedná o klíčového hráče. A Juventus v něj zase věří a doufá, že do budoucnosti by mohl patřit mezi opory týmu. Takže je možné, že jej bude chtít do Turína přivést už teď v létě. Nejdůležitější je to, aby Domenico hrál a nadále se vyvíjel. Potřebuje hrát co nejvíc, dostávat šance a ne jen sedět na lavičce. Juventus Turín by byl splněným snem, to je jasné. Ale musíme se na věci dívat reálně. Potřebuje hrát co nejvíc a to nesmí nikdo opomíjet."

"Z fotbalového hlediska není Domenico připraven. Je mnohem víc než to. Ale vezměme si Juventus. Ten už si ani nevzpomene na Sebastiana Giovinca. Ten měl stejný problém - nedokázal se prosadit do prvního týmu a hodně času trávil na hostováních. To se nesmí Berardimu stát. Dnes se mnoho hráčů, i těch v nedaleké minulosti, stává obětí faktu, že jim jejich klub nedokáže najít dostatek místa a prostoru, takže trpí. Navíc jsou italští hráči opomíjeni ve prospěch těch zahraničních, což je případ třeba Paula Dybaly," dodává Seghedoni.

Právě Paulo Dybala je téměř oficiálně hráčem Juventusu Turín, který za něj dal více než 34 milionů eur. V útoku Staré dámy již nyní působí i Álvaro Morata a Carlos Tévez. Kromě nich se ještě vedení klubu snaží přivést elitního střelce Edinsona Cavaniho z Paris Saint-Germain. Zbyde místo i na talentovaného Berardiho?

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články