Zpět na » Serie A » Lazio se uchází o Boriniho z Liverpoolu

Lazio se uchází o Boriniho z Liverpoolu

Lazio se uchází o Boriniho z Liverpoolu © sportinglife.com - Fabio Borini

0

Líbilo se

11.05. - BULVÁRNÍK Římské Lazio aktuálně bojuje o Ligu mistrů a rádo by do ní postoupilo přímo z druhého místa. Jeho rival AS ztratilo body s AC Milán, ale ani to Laziu nepomohlo. Biancocelesti prohráli s Interem a zůstávají třetí. Vedení klubu je jasné, že tým musí posílit a jednu posilu si prý vyhlédlo v Liverpoolu.

Zpátky do Itálie by se moihl vrátit mladý útočník Fabio Borini. Tomu totiž v Anglii příliš pšenka nekvete a po několika hostováních se mladík neprosadil ani v Liverpoolu. Za první tým odehrál v rámci Premier League jen 12 zápasů a vstřelil v nich jedinou branku. Zůstává tak nadále za očekáváním vedení Reds, které je ochotné nechat jej jít. Borinimu se v Itálii vždycky dobře dařilo. Mezi hvězdy jej vystřelilo velmi povedené angažmá v týmu AS Řím.

Nyní by se do Itálie mohl vrátit, i když by zřejmě v novém působišti nebylo přivítání příliš příjemné. Velký zájem o Boriniho totiž má hlavní rival AS, Lazio. To se chce probojovat do Ligy mistrů a bude potřebovat posily. Zatímco na první dvě nemuselo vynaložit žádné velké finance, neboť Ravel Morrison i obránce Wesley Hoedt z AZ Alkmaar příjdou zadarmo díky skončení smlouvy, pozice útočníka požadovaných kvalit již bude něco stát.

Reds si svého hráče cení zhruba na 12 milionů eur, což je suma, kterou by Lazio v případě postupu do Ligy mistrů bylo schopné uhradit. Jedničkou v útoku Biancocelesti je v tuto chvíli německý veterán Miroslav Klose, ale na něj nebude Lazio spoléhat věčně. Je mu totiž už 36 let. Za ním se o svou šanci pere Filip Djordjević, ale to Laziu na boj s nejlepšími rozhodně stačit nebude.

Borini není jedinou vysněnou posilou sportovního ředitele Igli Tareho. Ten by rád trochu omladil především stárnoucí záložní řadu. Vytipovanými jmény v jeho seznamu jsou Albin Ekdal z Cagliari Calcio a Nabil Bentaleb z Tottenhamnu Hotspur.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články