Zpět na » Serie A » Neapol se zajímá o služby Jürgena Kloppa

Serie A - Neapol se zajímá o služby Jürgena Kloppa

Neapol se zajímá o služby Jürgena Kloppa © skysports.com - Jürgen Klopp

1

Líbilo se

16.04. - BULVÁRNÍK Italská Neapol je jedním ze zájemců o služby trenéra Jürgena Kloppa. Ambiciózní celek je nyní pod vedením španělského stratéga Rafaela Beníteze, pod kterým se mu ale příliš nedaří. Navíc mu končí smlouva, takže se spekuluje o novém trenérovi.

A tím by mohl být právě německý trenér, který se po této sezoně rozloučí s Borussií Dortmund. Po dlouhých sedmi letech, které byly převážně velmi úspěšné, se Klopp rozhodl opustit Borussen a na chvíli si od fotbalu odpočinout. Ačkoli sám uvedl, že aktuálně s žádným jiným klubem nejedná, média spustila lavinu spekulací o tom, kam by mohl zamířit.

Zájem mají celky z Premier League, kterou by si také Klopp podle vlastních slov rád vyzkoušel. Hovoří se především o Manchesteru City. V Itálii má Klopp také své obdivovatele, protože o něj zájem projevilo milánské AC, římské AS a nyní se k nim přidal další zájemce. Je jím právě Neapol, která řeší to, zda prodlouží spolupráci se španělským trenérem Benítezem. Vztahy mezi Kloppem a Neapolí nevyplouvají na povrch poprvé.

Když totiž od Neapole odešel Walter Mazzarri, který se tehdy vydal na neúspěšné angažmá v Interu Milán, první volbou prezidenta Aurelia De Laurentiise se stal právě německý stratég Klopp. Ten tehdy médiím řekl: "Je pravda, že jsem mluvil s trenérem Benítezem, ale kromě něj jsem měl schůzku také s Robertem Mancinim, Jürgenem Kloppem, Andresem Villasem-Boasem a Manuelem Pellegrinim."

I Klopp oznámil, že ke kontaktu došlo: "Je pravda, že mě v roce 2013 kontaktoval prezident Neapole, ale já jsem mu tehdy řekl, že mám kontrakt až do roku 2016. Musím říct, že hrát na stadionu, kde řádil i Diego Maradona, pro mě bylo opravdu krásným zážitkem," dodal Klopp. Okusí atmosféru stadionu San Paolo znovu jako trenér domácího týmu?

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články