Zpět na » Serie A » Sebevědomý Lupoli míří do Florencie

Serie A - Sebevědomý Lupoli míří do Florencie

0

Líbilo se

09.05. - Arturo Lupoli je vycházející hvězdou italského a anglického fotbalu. Zatímco se připravuje jeho přestup z ostrovů do Fiorentiny, stihl mladý útočník přesvědčit na srazu italské juniorské reprezentace přítomné novináře o svém značném sebevědomí. Prohlásil, že se necítí býti horším fotbalistou, než je Giuseppe Rossi. + video

O svých prvních fotbalových krocích v mládežnických výběrech Parmy Lupoli tvrdí: "Byl tam se mnou i Giuseppe Rossi. Dnes všichni mluví o něm, ale já se necítím být ani o trochu horším."

Lupoli přestoupil v létě 2004 z Parmy do Arsenalu. Poté hostoval v Derby Country. Těchto zkušeností si velmi cení. "Anglická zkušenost mě naučila velmi mnoho. Trénovat s lidmi jako je Pires nebo Henry, to je prostě něco výjimečného." V této sezóně se s ním údajně vypořádali v Derby Country velmi nečestně. "Odehrál jsem asi třicet zápasů, v nichž jsem dal jedenáct gólů. Pak Fiorentina zvěřejnila, že mě chce získat a od té doby často vysedávám na lavičce nebo na tribuně;" posteskl si Lupoli.

"Od příští sezóny obléknu dres Fiorentiny a čekám, že mi zde poskytnou dostatek příležitostí. Arsenal mi nastínil představu o obnovení smlouvy na čtyři roky, ale já dám přednost italskému fotbalu". Toto rozhodnutí se zdá být poněkud v rozporu s dalším Lupoliho výrokem o srovnání fotbalu v Itálii a v Anglii. "V Anglii se dává více příležitostí mladým. Moji kolegové z repezentace by mohli být všichni v základních sestavách anglických týmů. V Itálii je potřeba zvýšit důvěru v mladé hráče, aby mohli plynule hrát;" myslí si reprezentant Itálie do 21 let.

Arturo Lupoli - profil
Narozen: 24. 6. 1987 v Brescii
Výška: 1,73 m, hmostnost: 71 kg
Kariéra: mládežnické týmy v Parmě a v Arsenalu, profesionální kariéra za Arsenal, Derby Country
Reprezentace: Lupoli působí v mládežnických výběrech dlouhodobě, nastupoval za reprezentaci do 16, 17, 18 a 19 let, nyní hraje za "21"

Videoprofil

/ gazzetta.it; wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články