Zpět na » Serie A » Podle Joaquína je největší hrozbou Fiorentiny Neapol

Serie A - Podle Joaquína je největší hrozbou Fiorentiny Neapol

Podle Joaquína je největší hrozbou Fiorentiny Neapol © daylife.com - Joaquín Sánchez v dresu Valencie

0

Líbilo se

02.04. - Zkušený španělský útočník Joaquín patří k nejlepším a nejvytěžovanějším hráčům toskánské Violy. Podle vlastního mínění se jeho spoluhráči musí pokusit o zisk alespoň jedné trofeje, aby byla sezona úspěšná. Zraky obrací především k Evropské lize, kde prý bude jejich největším soupeřem Neapol.

Fiorentina ani v letošní sezoně nepatří k týmům, které by bojovaly o mistrovské Scudetto. Přesto má šanci na trofej, protože zůstala ve hře o dvě z nich. Kromě italského Coppa Italia je to také Evropská liga, ke které mohou fanoušci Violy upírat zraky. Podaří se jim získat ceněnou trofej?

V cestě jim bude stát především Neapol, kterou Joaquín označil za nejvýraznějšího a nejvážnějšího soupeře. Sám si vytyčil osobní cíle, kterých by chtěl dosáhnout. V rozhovoru pro deník Gazzetta dello Sport Joaquín uvedl: "Ve své kariéře jsem vyhrál dvakrát Copa del Rey, takže bych to rád uzavřel na trojce tím, že bych vyhrál Coppa Italia."

"Nesmíme se ale omezovat jen na poháry, protože se stále chceme dostat mezi nejlepší tři týmy v lize. Naším hlavním soupeřem v tom bude Neapol. Proč Neapol? Bojujeme s ní na všech frontách. Rádi bychom je samozřejmě potkali také ve Varšavě při finále Evropské ligy."

K tomu by mohli Fiorentině pomoci dva hráči - Mohamed Salah a Giuseppe Rossi. "Egypťan je takový malý zázrak. Je to sprinter s technickými kvalitami a skvělým čichem na góly. Má tah na bránu. Připomíná mi Ricarda Oliveiru v dobách, kdy jej koupilo AC Milán. Salah má dar od Boha a je pro nás velmi užitečný."

"Pokud jde o Pepita Rossiho, ten může rozhodovat zápasy i tehdy, když bude hrát třeba jen na padesát procent. Doufám, že se dá do pořádku a pomůže nám v závěrečných kolech sezony. Pro mě osobně je skvělé, že tady můžu být. Abych se dostal do základu, musel jsem přejít na kraj útoku, což pro mě nebylo typické. Stejně jako pro Samuela Eto´a pod Mourinhem v Interu. Nikdy jsem toho tolik nenaběhal. Ale trenér mi jasně řekl, za jakých podmínek budu hrát."

Samuela Eto´a by měl mít Joaquín dobře nasledovaného, protože právě s ním a "jeho" Sampdorií Janov se v dalším kole utká. "Eto´o, Luis Muriel a Eder tvoří dohromady smrtelně nebezpečnou sílu. Sampdoria ráda útočí, jde jí to, a pokud jí dáme třeba jen pár minut, potrestá nás. Musíme se soustředit jen na to, co je před námi. Potřebujeme získat tři body," uzavírá španělský veterán.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články