Zpět na » Serie A » Costacurta skončí a bude trénovat

Serie A - Costacurta skončí a bude trénovat

0

Líbilo se

08.05. - Jedenačtyřicetiletý Alessandro Costacurta, stálice milánského týmu, se rozhodl po této sezóně pověsit kopačky na hřebík. V následující etapě svého života se chce věnovat kariéře trenéra. V počtu startů za AC Milán překonává Costacurtu jen Franco Baresi a Paolo Maldini.

Pohled na soupisku rossoneri bez Costacurty bude určitě velkým nezvykem. Příznivci milánského AC však mohou mít nadále z Costacurty prospěch. Hráč přezdívaný Billy totiž usedne na trenérskou lavičku jako asistent hlavního kouče. Milán tak povedou tři bývalí spoluhráči - Carlo Ancelotti, Mauro Tassotti a Alessandro Costacurta.

V Costacurtově sbírce nalezneme sedm ligových titulů z Itálie, čtyři triumfy z Ligy mistrů, a po jedné trojefi z Italského poháru a superpoháru. Svoji síň slávy navíc může rozšířit, pokud rossoneri vyhrají v athénském finále Ligy mistrů s Liverpoolem.

Costacurta od roku 1991 do roku 1998 hrál i za italskou reprezentaci. V azurovém dresu přebíral na světovém šampionátu v USA v roce 1994 stříbrnou medaili. Tehdy za reprezentaci nastupovala kompletní milánska defensiva - Tassotti, Costacurta, Baresi, Maldini.

Pakliže o někom tvrdíme, že je svátečním střelcem, pak toto označení zcela vystihuje osobnost Alessandra Costacurty. Během dvaceti sezón odehraných v Serii A vstřelil milánský zadák pouhé dva góly. Zajímavé je, že stejný počet branek zaznamenal Billy i za Itálii. Dres Squadry Azzurry přitom oblékl "jen" 59krát.

V této sezóně se na ligovém trávníku objevil pouze dvakrát. V Lize mistrů si ale zahrál třikrát a v Italském poháru pětkrát.

/ channel4.com; wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články