Zpět na » Serie A » Neapol: Liga je zfalšována

Serie A - Neapol: Liga je zfalšována

Neapol: Liga je zfalšována © sscnapoli.it - Rafael Benítez

1

Líbilo se

23.03. - SLEDUJEME Neapol včera večer ztratila body v souboji s Atalantou Bergamo a kromě bodů přišla také o své čtvrté místo. Nyní se propadla o příčku zpět, což se jí vůbec nelíbí. A nelíbí se jí ani výroky sudích, kteří podle klubu nejsou schopnými arbitry. Neapol vydala oficiální prohlášení, které kritizuje sudí i ligu jako celek.

Atalanta sice musela dohrávat oslabená, ale přesto vstřelila první branku. Tu obstaral Mauricio Pinilla, který vypíchl míč pomalému obránci Henriquemu. Neapol to ale považuje za faul, který měl být pískán. Po zápase, který skončil remízou, se rozhořčený trenér Rafael Benítez podělil o své názory v rozhovoru se Sky Sport Italia. A byl velmi sarkastický.

"Je to škoda, že máme na hřišti tak málo arbitrů. Evidentně jich šest nestačí na to, aby viděli fauly. Kdyby byli na čarách další dva rozhodčí, třeba by se to dalo zvládnout. Měli jsme hrozně moc šancí, ale nevyužili je - vyhrál druhý tým. Stále ještě máme deset zápasů do konce ligy, takže doufám, že když podáme žádost o dva rozhodčí navíc, mohli bychom třeba vyhrávat."

"Chtěli jsme hrát fotbal, soupeř evidentně ne. Viděl jsem mnohokrát, jak soupeře plýtvá časem a zdržuje, i když bych to nazval jinak. Tohle by se v Anglii nikdy nestalo. Je těžké teď mluvit s mými hráči poté, co předvedli. Opravdu chtěli vyhrát a dali do toho všechno."

"Doufám, že sudí jen ten zákrok neviděl, protože pokud ano, bylo by to hodně špatné. Jsem přesvědčen o tom, že to neviděli ani jeho kolegové, ani čtvrtý rozhodčí, ani pánové na čarách, dokonce ani delegát. Jinak bychom samozřejmě dostali míč a pískal by se faul. Za 600 zápasů, které jsem trénoval, jsem nikdy nedostal žlutou kartu za protesty. Takže to znamená, že pokud jsem byl naštvaný, evidentně jsem k tomu měl dobrý důvod."

Neapol poté vydala prohlášení na svém twitterovém účtu, kde napsala: "Je to skandál a ostuda. Tavecchio by neměl v pozici prezidenta italského svazu ztrácet renomé tímto způsobem. V jiných ligách by se něco takového nikdy nestalo. Tito rozhodčí nejsou schopnými arbitry a kazí celou ligu."

Jak zareaguje italský svaz? Bude tato "válka slov" pokračovat?

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články