Zpět na » Serie A » Benítez chválil svůj tým: Máme správnou mentalitu

Serie A - Benítez chválil svůj tým: Máme správnou mentalitu

Benítez chválil svůj tým: Máme správnou mentalitu © ilgazzettinovesuviano.com - Rafa Benitez

0

Líbilo se

13.03. - Neapol si včera večer dokázala poradit s ruským Dynamem Moskva poměrem 3:1 a do odvety půjde jako favorit. Toho si cení i trenér Rafael Benítez, který chválil svůj tým především za týmového ducha a správnou mentalitu. Sám ale dodal, že postup jeho hráči ještě jistý nemají.

Neapol zvládla těžké utkání na domácí půdě, když Dynamo Moskva porazila 3:1. Výhra se ale nerodila v žádném případě snadno. Už ve druhé minutě se trefil Kevin Kurányi a domácí museli dotahovat. Naštěstí pro Partenopei měl svůj večer argentinský střelec Gonzalo Higuaín, který se postaral rovnou o tři branky. Neapol tak má před odvetou lepší výchozí pozici.

Neapol sice inkasovala poprvé po pěti po sobě jdoucích utkáních, ale přesto trenér Benítez hledal na výkonu svých hráčů spíše pozitiva. V rozhovoru pro Mediaset Premium španělský stratég sdělil: "Chtěli jsme vstřelit ještě čtvrtý gól a nebyli jsme k tomu daleko, ale přesto musím hráče pochválit. Potěšilo mne, jak tým zareagoval na fakt, že prohrává. To jsme nečekali, ale hráči ukázali tu správnou mentalitu. Myslím, že s ní můžeme dojít daleko."

Dynamo Moskva dosud nebylo v Evropě poraženo. Získalo tři remízy a devětkrát vyhrálo. Kvalitu soupeře zná i trenér Benítez, který varuje, že jeho hráíči nesmí nic vypustit a podcenit. "Dali jsme tři branky, což mne těší. Ale v Rusku to nebude snadné. Tamní prostředí je trochu jiné, než na jaké jsme zvyklí. Udělali jsme sice významný krok vpřed, ale vyhráno ještě nemáme. Budeme muset i v odvetě tvrdě bojovat, abychom si mohli zasloužit postup."

"Koho bych vyzdvihl? Tohle jsem nikdy moc nemusel. Samozřejmě se mi líbil výkon Gonzala Higuaína, což je pro nás ohromně důležitý a klíčový hráč. Střílí důležité branky a je na něj upřena pozornost médií i fanoušků. Je to hvězda, ale těží z práce celého týmu. Vlastně by se dalo říct, že Higuaín jen zakončuje práci celého týmu, takže celý tým si zaslouží pochvalu," dodal Benítez.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články