Zpět na » Serie A » Zajímavosti ze statistik Serie A

Serie A - Zajímavosti ze statistik Serie A

0

Líbilo se

06.05. - Podrobný pohled na statistiky Serie A dokáže odkrýt řadu zajímavostí. V čem zpočívá výjimečnost Gorana Pandeva? Jakou slabinou proslul v této sezóně Francesco Totti? Jakým způsobem se do historických statistik zapsal Luigi Di Biagio? Na tyto otázky naleznete odpověď na následujících řádcích.

Střelci:
Střelecké statistiky patří k těm nejsledovanějším. Naši čtenáři tedy nejspíš dobře vědí, že nejlepším kanonýrem této sezóny je Francesco Totti s 22 vstřelenými brankami. Méně už se ovšem ví, že Totti nasbíral mezi současnými aktivními hráči nejvíce gólů i v průběhu kariéry. Následují ho Chiesa ze Sieny, Vieri z Bergama a Crespo z Interu.

Aktivní hráči s nejvíce góly:
147 - Totti (AS Řím)
138 - Chiesa (Siena)
133 - Vieri (Bergamo)
130 - Crespo (Inter)
127 - F. Inzaghi (AC Milán)
dále: Lucarelli (Livorno) 103, Muzzi (Turín) 92, Toni (Fiorentina) 91, Amoruso (Reggina) 88, Gilardino (AC Milán) 87

Penalty:
Nejvíce proměněnými penaltami se v tomto ročníku Serie A chlubí Suazo. Hondurasan z Cagliari nasázel ze značky pokutového kopu již osm branek. Druhé místo patří Spinesimu z Catanie, jenž uspěl pětkrát. Naopak nejvíce neproměněných penalt má na svědomí Francesco Totti z římského AS. Kapitán giallorossi nedokázal z pokutového kopu skórovat ve čtyřech případech. Celkem má poloviční úspěšnost, protože další čtyři penalty proměnil. Dvakrát jako penaltový exekutor selhal Mutu z Fiorentiny, Pellissier z Chieva a Kaká z Milána. Brazilec v dalších třech případech uspěl. A Mutu s Pellissierem mají na kontě vedle zmíněných neúspěchů i dva proměněné pokutové kopy.

Brankář Abbiati z Turína a Campagnolo z Regginy vévodí statistikám v počtu zneškodněných penalt. Oba obstáli v těžké zkoušce proti exekutorovi pokutového kopu třikrát.

Počet startů:
Nejvíce startů v tomto ročníku ligové soutěže nasbírali přirozeně gólmani. Ani jednou svému týmu nechyběl Frey (Fiorentina), Calderoni (Atalanta) a Manninger (Siena). Celkově nemá konkurenci v počtu startů Paolo Maldini. Letos sice hrál jen 17krát, ale během kariéry se na prvoligovém trávníku objevil v 599 případech.

Počet startů v Serii A:
599 - Paolo Maldini (AC Milán - stále hraje)
592 - Gianluca Pagliuca (Sampdoria, Inter, Boloňa, Ascoli - stále hraje)
570 - Dino Zoff (Udinese, Mantova, Neapol, Juventus)

další aktivní hráči:
477 - Angelo Peruzzi (AS Řím, Verona, Juventus, Inter, Lazio)
457 - Alessandro Costacurta (AC Milán)
418 - Giuseppe Favalli (Cremonese, Lazio, Inter, AC Milán)

Střídání:
Goran Pandev je suverénně nejčastěji střídaným hráčem. Makedonec z Lazia opouštěl předčasně hřiště ve 28 případech. Pandev celkově nasbíral 33 startů v této sezóně. Dalšími oblíbenci trenérů, kteří často opouštějí hřiště, aby přenechali místo náhradníkům, jsou D'Agostino z Cagliari, Di Michele z Palerma a Ferreira Pinto z Bergama. Všichni tři byli střídání 18krát.

Naopak nejoblíbenějšími žolíky, kteří bývají posíláni do hry až v průběhu zápasu, jsou Černohorec Vucinic z římského AS a Nigérijec Makinwa z Lazia. Fotbalisté římských celků figurují ve statistikách jako střídající hráči v devatenácti případech. O jeden start v průběhu utkání méně nasbíral Pepe z Cagliari, Tissone z Bergama a Tedesco z Palerma.

Žluté a červené karty:
Nejvíce karet nasbíral Daniele Conti z Cagliari. Ze sedmnácti karet, které mu sudí ukázali, byly dokonce tři červené. V počtu vyloučení drží Conti rekord společně se Simpliciem (Palermo), Mascarou (Catania) a Coppolou (Livorno). Nejvíce karet v historii Serie A nasbíral Luigi Di Biagio, hrající v současné době za Ascoli. Di Biagio viděl během své kariéry 126 žlutých a 12 červených karet.

/ gazzetta.it; goldengol.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články