Zpět na » Serie A » Messina se loučí s nejvyšší soutěží

Serie A - Messina se loučí s nejvyšší soutěží

0

Líbilo se

06.05. - Po Ascoli opouští s jistotou Serii A i Messina. V nejvyšší soutěži sicilský klub, jehož historie je spojena i s osobností kanonýra Salvatoreho Schillaciho, vydržel jen tři sezóny. Mezi elitou Messinu neudžel ani střelecký apetit Christiana Rigana.

Messina slavila v sezóně 2003/04 postup do nejvyšší soutěže po čtyřiceti letech. Ročník 2004/05 zakončila Messina na velmi úspěšném sedmém místě, přesto zůstala za branami evropských poháru. Fotbalisté Messiny byli dokonce povoláni do italské reprezentace. V Lippiho týmu se ovšem ani Alessandro Parisi ani Carmine Coppola neprosadili. Sicilští zaskočili Serii A výhrou na San Siru nad milánským AC a prvním historickým vítězstvím nad Interem na domácí půdě.

Už v minulé sezóně měla Messina na kahánku. Ročník 2005/06 zakončili červenožlutí na sestupovém osmnáctém místě. Po propuknutí korupční aféry však nakonec do Serie B směřoval Juventus.

Hlavním zdrojem neúspěchu Messiny v této sezóně byly dvě klíčové události. Opora týmu, gólman Marco Storari, odešel v lednu do milánského AC. Jeho nástupci Caglioni ani Paoletty do pozice opory týmu nedorostli. Citelné bylo i oslabení týmu o zraněného Christiana Rigana. Nejlepší střelec týmu Messině chyběl od 15. kola do 21. Absence Rigana se projevila ziskem pouhých dvou bodů v sedmi zápasech. Messina si během celé sezóny žalostně počínala na cizí půdě. Venku se Sicilským nepodařilo zvítězit a domů si přivezli dokonce pouhé čtyři body.

Neuspokojivé výsledky vedly k zemětřesení na lavičce sicilského celku. Tým vedl Bruno Giordano od 1. do 21. kola. Od 22. kola do 30. se v Messině ujal taktovky Alberto Cavasin. Neuspokojivé výsledky ovšem zapříčinily další změnu na trenérském postu. Od 31. kola se na lavičku vrátil Bruno Giordano. A ve 33. kole se týmu ujal Bruno Bolchi. Jeho možnosti zachránit tým v nejvyšší soutěži však byly velmi omezené.

/ wikipedia.it; FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články