Zpět na » Serie A » Cairo: Darmiana chtějí velké kluby, ale my jej udržíme

Serie A - Cairo: Darmiana chtějí velké kluby, ale my jej udržíme

Cairo: Darmiana chtějí velké kluby, ale my jej udržíme © bleacherreport.com - Matteo Darmian

0

Líbilo se

03.03. - Matteo Darmian se dlouhodobě řadí mezi opory turínského FC a má za sebou několik startů v italské reprezentaci. O mladého hráče se proto začalo zajímat mnoho evropských TOP klubů, ale jeho současný zaměstnavatel je pevně odhodlán svůj klenot za každou cenu udržet.

Turínské FC patří k nejpříjemnějším překvapením tohoto ročníku Serie A. Klub bez velkých hvězd dal dohromady kádr, který je vyrovnaný, tvrdě pracuje a bojuje jako jeden celek. To je hlavní přednost Granaty. Tým trenéra Giampiera Ventury si dokonce poradil také v Evropské lize, když na hřišti Athleticu Bilbao vyhrál a na jeho úkor postoupil do další fáze.

Býkům z Turína se daří také v domácí soutěži, kde jim aktuálně patří osmé místo, což není daleko k pohárovým příčkám. Výsledná pozice je o to zajímavější, že se před sezonou klub musel obejít bez několika svých opor. Do Atlética Madrid zamířil Alessio Cerci a Borussii Dortmund si vybral jako své další působiště nejlepší střelec Granaty uplynulého ročníku Ciro Immobile. I díky práci prezidenta Urbana Caira se ale odcházející hráče podařilo nahradit, takže Turín znovu útočí na poháry.

Pomohla mu k tomu také poslední výhra, i když ji čekal málokdo. Po vyčerpávajícím duelu se španělským Bilbaem totiž Turín sehrál zápas s Neapolí, která je ve formě. Přesto si ale Býci poradili a vyhráli 1:0. Neapol potopil havičkující obránce Kamil Glik. Vedle něj hraje také Matteo Darmian a prezident Cairo uznal, že jeho výkony přitahují pozornost.

V rozhovoru pro neapolské radio Kiss Kiss oznámil: "Přestupové okno je uzavřené, takže se můžeme soustředit zase pár měsíců jen na fotbal. Moc rád bych Mattea udržel co možná nejdéle, ale je pravda, že je o něj velký zájem. Ptalo se mne na něj už mnoho klubů, a to nejen z Itálie. U nás má kontrakt do roku 2017, ale uvidíme, co se stane v létě," dodal Cairo.

Podle zpráv z italských médií se o hráče zajímají především celky jako Neapol, římské AS, Inter Milán a Fiorentina. V zahraničí pak médii probleskla zpráva o zájmu Paris Saint-Germain, Liverpoolu, Chelsea nebo dokonce slovutného Realu Madrid.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články