Zpět na » Serie A » Kokain může ukončit Flachiho kariéru

Serie A - Kokain může ukončit Flachiho kariéru

0

Líbilo se

04.05. - Dopingový nález možná ukončí kariéru kanonýra Sampdorie Franceska Flachiho. Žalobce totiž požaduje pro bývalého kapitána janovského klubu dvouletý trest za požití dopingu. Vzhledem k Flachiho pokročilému (fotbalovému) věku by takto vysoká penalizace znamenala pro hráče konec kariéry.

Zastupitelství Antidopingového výboru Italského olympijského svazu (CONI) požaduje pro Flachiho dvouletý zákaz činnosti. Advokát bývalého kapitána Sampdorie, Paolo Rodella, označil krok prokuratury za očekávaný. Koncem měsíce bude případ Flachi projednán před federálním soudním tribunálem.

Pokud trest bude odpovídat požadavku prokuratury, Flachi s největší pravděpodobností rovnou ukončí kariéru. Nyní je mu dvaatřicet let a po uplynutí trestu by se pochopitelně jako útočník těžko mohl vrátit do formy a kondice, které by odpovídaly požadavkům nejvyšší italské soutěže. Na fotbalové trávníky by se totiž Flachi mohl vrátit až v únoru roku 2009.

Dopingová kontrola u Franceska Flachiho, která proběhla po utkání s Interem 28. ledna 2007, dospěla k nálezu stop kokainu u útočníka Sampdorie. I březnový test dopadl v neprospěch fotbalisty. Flachi celou kauzu v médiích odmítl podrobněji komentovat. Uvedl pouze, že celá záležitost ho mrzí hlavně kvůli dopadům na vlastní rodinu.

Flachi patří k miláčkům fanoušků Dorie. V klubu hodlal zůstat i ve chvílích, kdy mu hrozil sestup do Serie C. Velkými sympatiemi k janovskému útočníkovi se netají ani kouč Novellino. Zprávu o pozitivním dopingovém nálezu hodnotil slovy: "Mrzí mě to, pro mě je Francesco jako syn".

Flachiho konec kariéry by znatelně zasáhl i do kádru Sampdorie. Pro Janovany by nastal problém se složením útočných řad. Klub zřejmě opustí Fabio Quagliarella. Navíc není vyloučeno, že Janovu dá sbohem i Bazzani nebo Bonazzoli.

Veřejným tajemstvím je značná popularita kokainu v Itálii. Například v televizním pořadu La Iene (nakonec nedošlo k jeho odvysílání) vyšlo najevo, že čtyři z padesáti "zkoumaných" italských poslanců požili kokain. Věrohodnost této informace je ovšem více než diskutabilní.

Ve fotbalovém prostředí měl dopingový nález na kokain dopad například na Adriana Mutu. Ten nemohl během angažmá v Chelsea hrát po dobu sedmi měsíců. V Itálii byl potrestán například Maradona ke konci svého působení v Neapoli na patnáct měsíců. Požití kokainu v listopadu 1999 stálo gólmana Pagotta z Perugie trest na dvacet měsíců. Nejhůře dopadl Jonathan Bachini. Nadějný záložník si odpykal zákaz startu na jeden rok po nálezu na kokain během angažmá v Brescii. Opětovný pozitivní test, tentokrát již během působení v Sieně, znamenal pro Bachiniho konec kariéry.

/ gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články