Zpět na » Serie A » Benítez: Higuaín je nejlepší na světě

Benítez: Higuaín je nejlepší na světě

Benítez: Higuaín je nejlepší na světě © lunaset.it - Higuaín a Benítez

0

Líbilo se

05.02. - Hodně velké díky patří Gontalovi Huguaínovi za to, že Neapol nakonec postoupila přes milánský Inter v rámci Coppa Italia. A dobře si to uvědomuje také jeho nadřízený, trenér Rafael Benítez. Ten dokonce označil argentinského útočníka za nejlepšího na světě.

Nejnovější držitel Coppa Italia a Supercoppy, kterým je italská Neapol, se probojoval do semifinále. Byla to ale hodně těžká bitva. Nejprve museli Partenopei porazit oslabené Udinese a naposledy potřebovali 93 minut na to, aby porazili Inter Milán. To se jim povedlo až díky akci Gonzala Higuaína. Muž, který byl rozdílovým hráčem, rozjásal fanoušky i trenéra Beníteze.

A právě španělský trenér Rafael Benítez je svému střelci hodně vděčný. V rozhovoru pro Rai Sport shrnul utkání do několika bodů. „Dnes večer jsme potřebovali vyhrát a hráli jsme proti týmu té nejvyšší úrovně. Inter má několik skvělých individualit. Podívejte se na jeho lavičku a zjistíte, proč jsou skvělým týmem. Pro mě to ale nebyla osobní vendeta, protože s Interem se dostaneme do střetu mnohokrát za sezonu. Každý ví, že mezi námi nejsou úplně ideální vztahy, ale dnes to bylo čistě profesionální. Mám skvělý tým, vedení mě podporuje a já si toho moc vážím.“

Rozhodující branka padla poté, co střídající Faouzi Ghoulam vhodil míč do hry a překvapil pozdě reagujícího kapitána Andreu Ranocchiu. „Ghoulam umí vhazovat skvělé míče, je to jedna z jeho předností a tím pomáhá celému týmu. Když byl v Africe, natáčeli jsme na mobil, jak má vhazovat,“ žertoval Benítez.

„Podle mého názoru mám toho nejlepšího střelce na světě. Higuaín má všechny předpoklady být opravdu tím nejlepším a dokazuje to v každém utkání. Pracoval jsem s mnoha skvělými zakončovateli, včetně Raúla, když mu bylo 16 let. A můžu říct, že Higuaín je opravdu třída.“ Na pravé straně se objevil Khalidou Koulibaly, protože Christian Maggio byl zraněn. „Maggio měl problémy se zády a já nechtěl riskovat. Koulibaly hrál na podobné pozici už v Belgii, takže jsem věděl, že si poradí. A hrál opravdu velmi dobře. Ukázal se ve skvělém světle.“

Neapol zatím prožívá fantastický rok 2015. Nejprve v Dauhá porazil Juventus Turín a vyhrál Superpohár. Že by to byl zlomový bod? „Je to možné. Když porazíte tak skvělého soupeře, jakým je Juvntus, vždycky vás to nabudí. Hodně dělá také vlastní psychika. Musíte si věřit, což se nám daří,“ dodává Benítez, kterému na konci sezony končí kontrakt s Neapolí. Španělský trenér se ale chce soustředit jen na další zápas. „Neřeším ty dohady kolem mého kontraktu. Je stále ještě spousta času, abych ukázal, co umím. Uvidíme později, teď se soustředím jen na další hru,“ dodává zkušený Španěl.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články