Zpět na » Serie A » Udrží Palermo reprezentační obránce?

Serie A - Udrží Palermo reprezentační obránce?

0

Líbilo se

03.05. - V minulé sezóně se mohlo Palermo pochlubit trojicí reprezentačních obránců. Fabio Grosso ovšem odešel do Interu a v kádru sicilského mužstva zůstal pouze Cristian Zaccardo a Andrea Barzagli. V příštím ročníku Serie A se nejspíš v růžovém dresu nesetkáme ani s nimi. O Zacarda s Barzaglim je totiž velký zájem.

V posledních dnech se hodně mluví o přestupu Cristiana Zaccarda do Fiorentiny. Italský reprezentant by měl v Toskánsku nahradit kapitána Dainelliho, který nejspíš Fialky opustí. Zaccardův agent Bonetto popírá, že by mezi Palermem a Fiorentinou již proběhla nějaká jednání. "Cristian je výborný obránce a sleduje ho několik týmů. S Fiorentinou zatím nejsme v žádném kontatku. Osobně jsem těmito informacemi (o zájmu Fiorentiny, pozn. autora) poctěn. Taktéž si myslím, že o talentu Cristiana nikdo nepochybuje." Zaccardo (25 let), který hraje na pravém kraji obrany, si již šestnáctkrát zahrál za italskou reprezentaci.

Za necelý týden šestadvacetiletý Andrea Barzagli se na včerejší tiskové konferenci vyjádřil k informaci o svém přestupu do Bayernu Mnichov. "Já a Bayern? Nic o tom nevím, od vás slyším o této věci poprvé;" sdělil zadák Palerma překvapeně novinářů. V Bayernu by se teoreticky mohl sejít s bývalým spoluhráčem z Palerma a současným kolegou z reprezentace, s Lukou Tonim. "Pravdou je, že s Palermem mám smlouvu ještě na tři roky, takže nikdo neříká, že bych tady nemohl zůstat;" zpochybnil jistotu některých italských médií, která jeho odchod ze Sicílie považují za definitivní věc. Po Barzaglim, který nastupuje ve středu obrany, touží zejména Juventus Turín. Zájem milánského AC o zadáka Palerma v poslední době ochladl. Barzagliho cenu zvyšuje fakt, že nasbíral za Squadru Azzurru již 13 startů.

Pro Zaccarda s Barzaglim by mohl být dobrým lákadlem pro setrvání na Sicílii postup Palerma do Ligy mistrů. Rosanero je ovšem zatím páté a na čtvrté Lazio ztrácí šest bodů. Vzhledem k tomu, v jakém rozpoložení se Palermo nachází v posledních týdnech, jeho účast v příštím ročníku milionářské soutěže není příliš pravděpodobná.

/ violanews.it, .ilpalermocalcio.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články