Zpět na » Serie A » Seydou Doumbia hráčem AS Řím?

Seydou Doumbia hráčem AS Řím?

Seydou Doumbia hráčem AS Řím? © negronews.fr - doumbia

1

Líbilo se

30.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Jednu velkou posilu plánuje velmi brzy oznámit římské AS. To prodalo Mattiu Destra do AC Milán a hledalo jeho náhradu. Tu podle všeho našlo v CSKA Moskva, odkud by mělo koupit Seydoua Doumbiu.

Římské AS se muselo v pátek oficiálně rozloučit s Mattiou Destrem. Destro se údajně s Milánem domluvil na smlouvě do roku 2019 a bude ročně pobírat 2,2 milionu eur. Italský reprezentant působil v AS od léta 2012, do italské metropole přestoupil z Janova za sumu patnácti milionů eur. V prvních dvou sezónách vstřelil v dresu Giallorossi postupně jedenáct a třináct branek, v dosavadním průběhu tohoto ročníku jich na své konto přidal dalších pět. Víc jich ale nepřidá, protože přestoupil do AC Milán.

AS se muselo vypořádat s nepříjemnou absencí jediného hrotového útočníka v týmu jen pár dní předtím, než bude uzavřeno zimní přestupové období. Sportovní ředitel Giallorossi Walter Sabatini ale nelenil a v rukávu měl několik es. První variantu představoval Brazilec Luiz Adriano ze Šachtaru Doněck. Ačkoli mu končí smlouva již na konci tohoto roku, Doněck za něj požadoval sumu 20 milionů eur. A to AS nebylo ochotno obětovat.

A tak svou pozornost obrátilo namísto Ukrajiny do Ruska. V základní skupině Ligy mistrů se italský celek utkal mimo jiné s týmem CSKA Moskva a právě v něm si vyhlédl posilu. Tou by se podle všeho měl stát Seydou Doumbia, který je aktuálně na Africkém poháru národů, kde hájí dres Pobřeží slonoviny. Jeho spoluhráčem je Gervinho, který nastupuje právě za římské AS.

Zatímco klub se domluvil s CSKA, Doumbia původně váhal, zda má do AS přestoupit. Po rozhovoru s Gervinhem a osobním telefonu s trenérem Rudim Garciou se ale rozhodl přijmout nové angažmá. AS se již dříve dohodlo s CSKA na půlročním hostování středního útočníka, za které ruskému celku zaplatí 2 miliony eur. Dalších dvanáct by měl tým z Věčného města do Ruska zaslat po skončení této sezony, aby si zajistil trvalý přestup.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net, tuttomercatoweb.com, gazzetta.it

Nejnovější články