Zpět na » Serie A » Jak může AC uspět v Itálii i v Evropě

Serie A - Jak může AC uspět v Itálii i v Evropě

0

Líbilo se

03.05. - Carlo Ancelotti působí na lavičce milánského AC od sezóny 2001/02. Od svého příchodu k rossoneri dovedl tento klub v každém ročníku minimálně do semifinále evropských pohárů, nebo s ním získal ligový titul. Ancelotti ovšem v žádné sezóně neukořistil pro Milán úspěch současně v lize i v pohárové Evropě. Podaří se to změnit v příštím ročníku fotbalových soutěží?

Ancelotti dovedl během svého angažmá v Miláně AC již potřetí do finále Ligy mistrů. V Serii A ale získal s týmem jen jediné scudetto. Stalo se tak v sezóně 2003/04 a shodou okolností v tomto ročníku rossoneri neuspěli pro změnu v Evropě. Ăškolem AC pro příští sezónu je dosažení úspěchu v Serii A i v Lize mistrů. Již dnes červenočerní prokazují výjimečné kvality. Na podzim navíc budou moci využít služeb kanonýra Ronalda i v Lize mistrů. I tak ale rossoneri potřebují zapracovat na drobných detailech a získat pár posil. Berlusconi má údajně nastřádané milióny na nákup Buffona a Ronaldinha. Právě tyto investice mohou Milán přiblížit ke scudettu a triumfu v Lize mistrů v sezóně 2007/2008.

Sestava, ve které by mohl AC Milán nastupovat v příští sezóně:

Ronaldo
Kaká Ronaldinho
Seedorf Pirlo Gattuso
Jankulovski Maldini Nesta Oddo
Buffon

Milán má možnost dosáhnout úspěchu v domácí soutěži i v Lize mistrů současně, bude-li splňovat následující podmínky. Rossoneri potřebují:

1. Mít štěstí - jednoznačně nejdůležitější podmínka úspěchu. Míč je kulatý a fotbal je hra záludná. Důležité bude, aby se hvězdám rossoneri vyhnulo zranění.

2. udržet Kaká - Kaká je jednoznačně klíčovým hráčem AC v letošním ročníku Ligy mistrů. Brazilský špílmachr svými kouzly umí pobavit diváky a navíc má pověst výtečného zakončovatele. Brazilec patří v současné době asi k nejlepším brejkovým hráčům světa. Na Kaká si brousí zuby Real Madrid. Výměnou za Ronaldinha ho možná bude požadovat Barcelona. Jeho odchod ale nesmí Silvio Berlusconi v žádném případě dopustit.

3. Přivést do týmu výborného brankáře - Brazilec Dida je velmi dobrý gólman. To však nestačí. AC má v současné době mezi tyčemi muže, který několikrát selhal a potopil své spoluhráče laciným gólem. Rossoneri potřebují mezi tyčemi jistotu. Mezi současnými gólmany jí ztělesňují jen Gianluigi Buffon a Petr Čech.

4. Pokračovat ve spolupráci s koučem Ancelottim - Trvalá přítomnost Carla Ancelottiho na lavičce AC prokazuje, že Milán vsází na dlouhodobu strategii. Zatímco v jiných týmech se střídají trenéři jako na běžícím pásu, Ancelotti u rossoneri zůstává i ve chvílích, kdy se týmu nedaří. Díky dlouhodobému angažmá v Miláně má ke klubu i k hráčům pevný vztah. Fotbalisté vědí, co mohou od kouče očekávat. Ancelotti není konfliktní typ trenéra a patří k nejlepším stratégům na světě.

5. Bodovat na cizí půdě - Milánský AC v letošní sezóně Serie A ztrácel na hřištích soupeřů příliš mnoho bodů. Ze sedmnácti utkání venku osmkrát remizoval a dvakrát prohrál. Rossoneri mají mnoho nepřátel a na soupeřových stadiónech jsou vystavěni velkému tlaku. Klub s nejvyššími ambicemi musí tento nepříznivý faktor překonat.

Ancelottiho trenérská kariéra u AC v kostce:
2001/02 semifinále Poháru UEFA, 4. místo v Serii A
2002/03 vítěz Ligy mistrů, 3. místo v Serii A
2003/04 čtvrtfinále Ligy mistrů, mistr Itálie
2004/05 finále Ligy mistrů, 2. místo v Serii A
2005/06 semifinále Ligy mistrů, 3. místo

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články