Zpět na » Serie A » Zaza ihned do Juventusu?

Zaza ihned do Juventusu?

Zaza ihned do Juventusu? © calcio.fanpage.it - Simone Zaza

0

Líbilo se

22.01. - Jeden velký přestup by si mohl připsat Juventus Turín. Aktuální lídr Serie A pravděpodobně přijde o šikovného, ale nevyužívaného střelce Sebastiana Giovinca. A tak musí hledat náhradu. Ideální variantou je podle jeho mínění útočník Simone Zaza, který je na hostování v Sassuolu.

Na konci lednového přestupního období by se mohl udát jeden velký návrat. Simone Zaza odvádí v dresu provinčního Sassuola skvělé služby a patří k největším talentům v prostředí calcia. Toho si všiml také Juventus Turín, který má právo odkupu na svého kmenového hráče. A právě to by mohl uplatnit v případě, že mu Sebastian Giovinco odejde již nyní.

Bianconeri prodali jednu část hráčových práv v létě, ale mají v klauzuli zabudovanou doložku o možnosti zpětného odkupu. Ta by je v této sezoně stála 15 milionů eur, zatímco v té další sezoně by Bianconeri museli přidat další tři miliony eur. Není divu, že šla cena mladého hráče nahoru. Nyní již italský reprezentant se v pouhých třiadvaceti letech stal jedním z nejnebezpečnějších útočníků v lize a na svém kontě má již sedm branek ve čtrnácti zápasech.

Podle deníku La Stampa se vedení Staré dámy rozhodlo, že v případě dalšího odchodu některého z útočníků přivede Zazu zpět na Juventus Stadium. Deník, který je vlastněn rodinou Agnelli, která kontroluje taktéž Juventus Turín, možná nechá Sebastiana Giovinca odejít již v zimě. Hráč má s týmem Toronto FC podepsanou smlouvu od léta, ale v případě, že by se podařil Zazův přestup do Turína, by Giovinco měl otevřenou cestu již nyní.

Přestupové okno měsíce ledna v Itálii končí 2. února, takže času na zkompletování přestup ještě dostatek. Není ale příliš pravděpodobné, že se Sassuolo rozloučí s nejlepším kanonýrem. Zvláště za předpokladu, že chce bojovat o vyšší příčky, než je současný střed tabulky. Simone Zaza patří k největším talentům, které má Juventus pod patronátem, ale v Turíně by zatím nepatřil do základní sestavy.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články