Zpět na » Serie A » Luciano Spalletti by se mohl stát trenérem Neapole

Luciano Spalletti by se mohl stát trenérem Neapole

Luciano Spalletti by se mohl stát trenérem Neapole © beinsports.tv - Luciano Spalletti

0

Líbilo se

21.01. - Ačkoli se poměry v Neapoli zlepšily, prezident Aurelio De Laurentiis je stále více přesvědčen o tom, že aktuální trenér Rafael Benítez u týmu dlouho nevydrží. Při hledání nástupce španělského trenéra se zaměřil na jednu zajímavou možnost - italského elegána Luciana Spallettiho.

Španělský lodivod Rafael Benítez sice vytáhl Neapol až do boje o Ligu mistrů, ale jeho herní projev je trnem v oku mnoha fanouškům Partenopei. Stále více spekulací o odchodu někdejšího trenéra Valencie či Liverpoolu je způsobeno také smlouvou, která mu už v létě končí. A protože jednání o jejím prodloužení se stále odkládají, dá se z toho vyvodit, že prezident Aurelio De Laurentiis není s trenérem až tak spokojen.

Zatímco se budoucnost španělského trenéra ocitá stále více ve hvězdách, italská média se zaobírají myšlenkou na dalšího trenéra, který povede Partenopei do bitvy o poháry a možná i mistrovské Scudetto. Stále častěji se objevuje jedno jméno.

Tím pravým by mohl být zkušený taktik Luciano Spalletti, který je momentálně bez práce. Někdejší trenér římského AS, který proslul ofenzivním pojetím a sestavou 4-2-3-1, naposledy vedl ruský Zenit Petrohrad. Skončil díky špatným výsledkům a mnozí očekávali jeho okamžitý návrat do Itálie. Spalletti se ale rozhodl zůstat v Rusku a s ohledem na rodinu žije tam.

Dalším faktorem, který hovoří pro tento tah, je trenérův plat. Ten v Zenitu Petrohrad činil 3 miliony eur za sezonu. To je přesně o 500 tisíc eur méně, než kolik nyní pobírá španělský lodivod Rafa Benítez. Luciano Spalletti navíc dostal AS do Ligy mistrů a prezident a filmový producent Aurelio De Laurentiis je přesvědčen, že něco podobného by se mu povedlo také s ambiciózní Neapolí. Navíc je ochoten dodat mu veškeré zázemí a finanční prostředky pro vybudování vysněného kádru.

Podle serveru calciomercato.it je příchod Luciana Spallettiho stále více pravděpodobný. I když spolu tito dva pánové ještě oficiálně nemluvili, jeden nejmenovaný zdroj, který web odmítl citovat, viděl člena vedení Neapole před kinem, které navštívil ve stejné době také Luciano Spalletti...

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Související odkazy
Nejnovější články