Zpět na » Serie A » Zůstane De Rossi věrný Římu?

Serie A - Zůstane De Rossi věrný Římu?

0

Líbilo se

02.05. - Daniele De Rossi se zřejmě rozhodl jít ve šlépějích Franceska Tottiho, alespoň co se jeho vztahu k římskému AS týče. Reprezentační středopolař by se nebránil setrvání ve "Věčném městě" do konce kariéry. Gialorossi tuto zprávu jistě uvítají. O fotbalistu, který hraje za AS již pátou sezónu, je totiž ve světě zájem (například v Interu nebo v Barceloně). + videoprofil

"Mým snem je zůstat v Římě do konce života;" prohlásil Daniele Rossi po derby s Laziem. De Rossiho by ovšem rád přivedl do Interu kouč nerazzurri Roberto Mancini. Pro novopečené mistry Itálie tedy bude získání defensivního záložníka tvrdým oříškem. Ve frontě zájemců o služby italského reprezentanta stojí i Barcelona. Možnost, že by De Rossi v létě oblékl jiný dres než červenožlutý přesto není vyloučena. "Mám zde smlouvu do konce roku 2009, takže v Římě zůstáváme klidní. Hypotézy, že bych měl Řím opustit nemají význam. S čistým svědomím si ale dovolím tvrdit, že nikdo si nemůže být naprosto jist svojí budoucností;" dodává trochu tajemně Daniele De Rossi.

Pokud zde byla řeč o De Rossiho rozhodnutí, které kopíruje věrnost Franceska Totti, záložníka AS spojuje s kapitánem více charakteristik. Tottimu se podobá nejen vzhledem, ale i impulsivností, nervozitou a nedisciplinovaností. Jeho vyloučení již několikrát zkomplikovalo situaci římskému AS i italské reprezentaci. De Rossi ale skvěle dokáže plnit defensivní úkoly a navíc má v noze dynamit. V této sezóně De Rossi odehrál za Spallettiho tým 33 zápasů a dvakrát úspěšně mířil mezi tyče. V Lize mistrů hrál desekrát a skóroval taktéž dvakrát.

Třiadvacetiletý De Rossi debutoval v reprezentaci v září 2004 proti Norsku. K dnešnímu dni nasbíral za Squadru Azzurru 26 startů, v nichž dal 4 góly. V létě vybojoval s Itálií v Německu titul na světovém šampionátu. S výběrem do 21 let zvítězil v roce 2004 na Mistrovství Evropy a získal olympijský bronz.

Profil Daniela De Rossiho

/ it.sports.yahoo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články